Ryanair rezygnuje z kilku tras z Modlina, zniknie m.in. Gran Canaria. Co z pasażerami, którzy wykupili już bilety?

Już niedługo stracimy możliwość podróżowania z lotniska w Modlinie m.in. do Sewilli i na Gran Canarię. Powodem tych zmian jest zbyt małe zainteresowanie pasażerów tymi trasami.

W listopadzie 2017 roku Ryanair rozpoczął loty z Modlina do Sewilli. Początkowo wydawało się, że trasa ta ma szansę na zdobycie popularności wśród turystów z Polski. A jednak, wraz z końcem sierpnia 2019 roku, zostanie ona zlikwidowana. 

Odwołane loty do Sewilli

Jak udało się potwierdzić portalowi Fly4free, od września zostaną zamknięte połączenia z Modlina do stolicy Andaluzji. O problemie poinformował jeden z czytelników portalu, który wykupił jakiś czas temu bilet do Sewilli. Podróż była zaplanowana na wrzesień tego roku. Niestety, niedawno przewoźnik poinformował go, że jego loty zostały odwołane. W związku tym przysługuje mu możliwość wyboru innej trasy. 

Jak dowiadujemy się z tekstu, powodem tych zmian było zbyt małe zainteresowanie pasażerów tymi lotami.

Tak wygląda przejazd najwyższym i najszybszym mega coasterem w Europie

Ostatni lot z Modlina do Sewilli odbędzie się pod koniec sierpnia 2019 roku. Jest to spora starta dla podróżujących z Polski, gdyż większość dostępnych obecnie połączeń z Warszawy zakłada przesiadki. Poza tym są one znacznie droższe od tych, które oferował do tej pory irlandzki przewoźnik.

Jeśli jednak bardzo zależy nam na podróży do stolicy Andaluzji, możemy zdecydować się na lot liniami Ryanair z Krakowa. Obecnie wyszukiwarka na stronie przewoźnika daje możliwość zakupu biletów do końca października 2019 roku. 

Ryanair.com, zrzut ekranuRyanair.com, zrzut ekranu Ryanair.com, zrzut ekranu

Jednak Modlin-Sewilla to nie jedyna trasa, która już niedługo zniknie z oferty Ryanaira. 30 marca 2019 roku odbędzie się ostatni lot z Modlina na Gran Canarię. W nadchodzącym sezonie letnim nie polecimy także do Ejlatu, na Fuerteventurę, do Newcastle i Baden-Baden. Trasy te być może zostaną przywrócone jesienią.

Reaktywacja tras w sezonie letnim

Warto wspomnieć o reaktywacji kilku zawieszonych wcześniej połączeń. W sezonie letnim z Modlina będziemy mogli polecieć m.in. do Faro, na Korfu i na Kretę. Nie zostaną jednak przywrócone loty do Tuluzy. Od 3 kwietnia 2019 roku zastąpi ją połączenie z Marsylią.

Zobacz także:

Więcej o: