Rosjanom zima niestraszna. Stworzyli "dubak challenge" - niebezpieczną zabawę na srogim mrozie

Rosjanie postanowili wykorzystać siarczyste mrozy do zabawy. Używają do tego jedynie naczynia oraz wrzątku. Ich zdjęcia i nagrania już robią furorę w sieci. Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, że nowa zabawa jest bardzo ryzykowna i grozi poparzeniami.

W Rosji zima na całego. W niektórych rejonach temperatury sięgają nawet -40 stopni Celsjusza. Nie wystraszyło to jednak ludzi i nie sprawiło, że zamknęli się w czterech ścianach. Wręcz przeciwnie. Mieszkańcy okolic Uralu i Syberii postanowili wykorzystać siarczyste mrozy do dobrej zabawy. Dzięki ich inwencji, w internecie możemy podziwiać wyjątkowe zdjęcia i nagrania.

Zobacz wideo

Na fotografiach i filmikach widzimy mieszkańców Rosji, którzy wyrzucają w mroźne powietrze wrzącą wodę. Przy okazji mogą poeksperymentować i na własnej skórze przekonać się o prawach fizyki. Wystarczy bowiem chwila i przy tak dużym mrozie, jaki panuje obecnie w niektórych rejonach Rosji, wrząca woda zamienia się w kryształki lodu, dając przy tym wyjątkowe efekty wizualne. W ten sposób powstają małe, lodowe dzieła sztuki, które robią furorę w internecie.

 
 
 
 
 

Zabawa naszych wschodnich sąsiadów nosi nazwę dubak challenge. Pierwsze słowo jest rosyjskim określeniem na srogi mróz.

Trend na wykorzystanie mrozów do zabawy zapoczątkowali mieszkańcy Stanów Zjednoczonych w postaci cold challenge. Niedawno w USA panowały rekordowe mrozy, które sięgały -40 stopni Celsjusza, a odczuwalna temperatura dochodziła wtedy nawet do -50. Odwoływane były loty, w wielu miejscach nie działał prąd, a szkoły, sądy i firmy były zamykane. Przyczyną tak srogiego mrozu był wir polarny.

 

Dubak challenge grozi poparzeniami

CNN zwraca uwagę, że nowa zabawa może i wygląda ciekawie, ale jest też niebezpieczna. Już osiem osób, które podjęło wyzwanie w Stanach Zjednoczonych, trafiło do szpitali. Ich główne obrażenia to poparzenia stóp, dłoni oraz twarzy.

Więcej o: