Rosjanom zima niestraszna. Stworzyli "dubak challenge" - niebezpieczną zabawę na srogim mrozie

Rosjanie postanowili wykorzystać siarczyste mrozy do zabawy. Używają do tego jedynie naczynia oraz wrzątku. Ich zdjęcia i nagrania już robią furorę w sieci. Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, że nowa zabawa jest bardzo ryzykowna i grozi poparzeniami.

W Rosji zima na całego. W niektórych rejonach temperatury sięgają nawet -40 stopni Celsjusza. Nie wystraszyło to jednak ludzi i nie sprawiło, że zamknęli się w czterech ścianach. Wręcz przeciwnie. Mieszkańcy okolic Uralu i Syberii postanowili wykorzystać siarczyste mrozy do dobrej zabawy. Dzięki ich inwencji, w internecie możemy podziwiać wyjątkowe zdjęcia i nagrania.

Zobacz wideo

Na fotografiach i filmikach widzimy mieszkańców Rosji, którzy wyrzucają w mroźne powietrze wrzącą wodę. Przy okazji mogą poeksperymentować i na własnej skórze przekonać się o prawach fizyki. Wystarczy bowiem chwila i przy tak dużym mrozie, jaki panuje obecnie w niektórych rejonach Rosji, wrząca woda zamienia się w kryształki lodu, dając przy tym wyjątkowe efekty wizualne. W ten sposób powstają małe, lodowe dzieła sztuki, które robią furorę w internecie.

Zabawa naszych wschodnich sąsiadów nosi nazwę dubak challenge. Pierwsze słowo jest rosyjskim określeniem na srogi mróz.

Trend na wykorzystanie mrozów do zabawy zapoczątkowali mieszkańcy Stanów Zjednoczonych w postaci cold challenge. Niedawno w USA panowały rekordowe mrozy, które sięgały -40 stopni Celsjusza, a odczuwalna temperatura dochodziła wtedy nawet do -50. Odwoływane były loty, w wielu miejscach nie działał prąd, a szkoły, sądy i firmy były zamykane. Przyczyną tak srogiego mrozu był wir polarny.

 

Dubak challenge grozi poparzeniami

CNN zwraca uwagę, że nowa zabawa może i wygląda ciekawie, ale jest też niebezpieczna. Już osiem osób, które podjęło wyzwanie w Stanach Zjednoczonych, trafiło do szpitali. Ich główne obrażenia to poparzenia stóp, dłoni oraz twarzy.

Komentarze (44)
Rosjanom zima niestraszna. Stworzyli "dubak challenge" - niebezpieczną zabawę na srogim mrozie
Zaloguj się
 • dulcissima

  Oceniono 30 razy 24

  czyli nie wymyślili nic nowego, tylko robią to, co robi się na takim mrozie od lat. Poza tym, jak robili to w Kanadzie, czy USA, to było "niesamowite", ale jak robią to Rosjanie, to od razu stało się "niebezpieczne". heh.

 • carlos_512

  Oceniono 19 razy 15

  jakieś dwa lata temu sami propagowaliście coś podobnego...

 • lukaszhawryluk

  Oceniono 18 razy 14

  Picie gorącej herbaty też grozi poparzeniami...

 • achaszwerosz

  Oceniono 21 razy 13

  Niczym nie grozi, żeby się poparzyć trzeba być wyjątkową łajzą.

 • arkasza

  Oceniono 18 razy 8

  I co w tym jest niebezpiecznego? To tak samo niebezpieczne, jak jazda na sankach. Bez jaj.

 • wrednyluke

  Oceniono 6 razy 6

  Nie "wir polarny", pani/e AG, tylko "anomalia wiru polarnego". Wir polarny to zjawisko stałe, pojawiające się każdej zimy. Kiedy jest stabilny, zatrzymuje zimne powietrze w okolicach biegunów. W momencie kiedy ulega osłabieniu i zaburzeniu, potrafi puścić je w niższe szerokości geograficzne.

 • staefun

  Oceniono 9 razy 5

  Durak challenge.

 • wiesio_kopyto

  Oceniono 4 razy 4

  Przecież ta zabawa u nich jest starsza, niż większość komentujących żyje na tym świecie :P.

 • calber

  Oceniono 6 razy 4

  Nanbardziej podobają mi się okolice Syberii i niedziałający prąd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX