Kraków uznany przez turystów za najtańsze i najlepsze miasto w Europie na weekendowy wyjazd

Turyści, którzy w 2018 roku odwiedzili Kraków, byli na tyle zadowoleni z wizyty, że uznali miasto za najlepsze i najtańsze na szybkie wypady na weekend. Na pierwszym miejscu ex aequo znalazła się też Walencja. Takie są wyniki ankiety przeprowadzonej przez portal Which? wśród jego użytkowników.

Which? to popularny brytyjski portal. Przeprowadził wśród swoich czytelników ankietę internetową, na podstawie której stworzył ranking europejskich miast najlepszych na tzw. city break, czyli szybki, weekendowy wypad turystyczny. W badaniu wzięły w sumie udział 4353 osoby. Użytkownicy oceniali miasta, które odwiedzili w 2018 roku. Na szczycie podium uplasował się Kraków ex aequo z hiszpańską Walencją.

Stolica Małopolski jest jedynym miastem w całym zestawieniu, które zdobyło maksymalną liczbę gwiazdek (punktów) pod względem atrakcyjności cenowej. Użytkownicy portalu Which? uznali Kraków za najtańszy na weekendowe wypady i to właśnie był największy atut tego miasta. Ich uwagę zwróciły również renesansowe pałace oraz barokowe kościoły, które można spotkać praktycznie na każdym rogu. Użytkownicy portalu docenili także klimatyczne krakowskie ogródki kawiarniane.

Dziennikarze portalu podkreślają jednak, aby unikać stołowania się na Rynku Głównym, gdzie ich zdaniem ceny są zawyżone. Sugerują, żeby lokali gastronomicznych szukać dalej od centrum, gdzie za usługi zapłacimy dużo mniej.

Kategorie, które były brane pod uwagę w zastawieniu i oceniane przez użytkowników:

 • jakość zakwaterowania,
 • gastronomia,
 • atrakcje kulturalne, w tym zabytki, galerie, muzea, atrakcje turystyczne i miejskie parki,
 • zakupy,
 • łatwość w poruszaniu się po mieście,
 • atrakcyjność cenowa: stosunek jakości do ceny.

Warto wybrać się też na krakowski Kazimierz, który tętni życiem. Co tam zobaczycie? Sprawdźcie nasze wideo:

Zobacz wideo

Za Krakowem znalazły się takie miasta jak: Berlin, Barcelona, Amsterdam, Florencja, Lizbona, Rzym, Praga oraz Paryż.

Komentarze (46)
Kraków uznany przez użytkowników portalu Which? za najtańsze i najlepsze miasto w Europie na city break
Zaloguj się
 • Oceniono 18 razy 10

  Zawsze mam ograniczone zaufanie do internetowych ankiet w których wygrywa Polska/Polacy, wiadomo, że nasi rodacy są mistrzami w trollowaniu takich ankiet :)))

 • kamuimac

  Oceniono 22 razy 6

  wódka tania , kobiety łatwe , zarcie dobre - czego wiecej mieliby chciec" turyści " :)

 • landryk

  Oceniono 3 razy 3

  Ja tęsknię za moim miastem z przed lat,kiedy to można było usiąść w kawiarni w Rynku , w spokoju pić pyszną kawę w Arlekinie,patrzeć na piękną architekturę,słuchać hejnału.Teraz jest okropnie tłoczno,w nadmiarze bardzo głośni Anglicy zapijający się, dla nich, tanim piwem,masa zwiedzających wycieczek,o ciszy przez cały dzień można zapomnieć.Dobrze że możemy teraz zwiedzać świat ale z drugiej strony mieszkańcy metropolii tracą własne miasta.

 • onlyobserver

  Oceniono 5 razy 3

  Jezeli Krakow jest pierwszy w tej klasyfikacji to jest logiczne, ze pozostale miasta sa sklasyfikowane nizej Berlin, Barcelona, Amsterdam ....

 • absyntowy_profesor

  Oceniono 13 razy 3

  Współczuję Krakusom...

 • paseo

  Oceniono 2 razy 2

  po co publikujecie te brednie ??Krakow jak walencja ?? Na szczycie ??Which to popularny portal ??Pies z kulawa noga o nim nie slyszal.Opinie od niecalych 5000 ludzi ??Na TripAdvisor czy Booking a ankietach biora udzial miliony i dziesiatki milionow.mam podejrzenie graniczace z pewnoscia,ze to kolejne dzielo Glinskiego i jego narodowej fundacji.

 • landryk

  Oceniono 2 razy 2

  za to dla nas mieszkańców ceny coraz wyższe

 • drakaina

  Oceniono 2 razy 2

  Gdzie te renesansowe pałace na każdym rogu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX