Miasteczko na Sardynii poszukuje nowych mieszkańców. Nie mogą to być jednak młodzi ludzie

To niekonwencjonalny pomysł burmistrza Fluminimaggiore na walkę z postępującym wyludnieniem tego miasteczka. Tym razem władze chcą jednak zachęcić do przeprowadzki nie młodych ludzi, a seniorów.

Fluminimaggiore to niewielkie miasteczko w południowo-wschodniej części Sardynii. Z inicjatywy burmistrza Marco Corrias powstaje tu wyjątkowe osiedle "Happy Village" (pol. Szczęśliwa Wioska), które będzie przeznaczone wyłącznie dla mieszkańców powyżej 65. roku życia. 

Seniorzy potrzebni od zaraz! 

To niekonwencjonalny pomysł burmistrza na pokonanie kryzysu, który dotknął to miejsce po zamknięciu tamtejszych kopalni węgla. W poszukiwaniu nowych miejsc pracy mieszkańcy Fluminimaggiore zaczęli opuszczać miejscowość, porzucając swoje domy. "Happy Village" ma być rajem dla seniorów, którzy zamieszkają w komfortowych rezydencjach, będą mieli do dyspozycji m.in. prężnie działający transport publiczny dostosowany do ich potrzeb i sprawną opiekę medyczną. To z kolei wymaga stworzenia nowych miejsc pracy i ma nieco ożywić lokalną gospodarkę. 

Miasto kochanków, jezioro marzeń i... ekstremalna niespodzianka. Skuś się na włoskie wakacje [TRIP WE DWOJE]

Fluminimaggiore niczym europejska Floryda

To wprost idealne miejsce na emeryturę. Sardynia ma wspaniały, łagodny klimat, nawet w grudniu temperatura nie spada tu poniżej 10 stopni Celsjusza. Poza tym okolice Fluminimaggiore doskonale nadają się na długie spacery, okoliczne plaże zachęcają do spędzania czasu nad wodą, a pobliskie winnice to cel ciekawych wycieczek nie tylko dla amatorów włoskiego wina. Seniorzy mogą tam także odwiedzać tereny wykopalisk archeologicznych, jest kino, a lasy pełne są grzybów i jeżyn. Nie sposób się tu nudzić! 

Więcej o: