Poznań ma szansę zostać kierunkiem roku. Na polskie miasto możemy głosować do 5 lutego

Rok temu w konkursie European Best Destinations zwyciężył Wrocław. Ten sukces ma szansę powtórzyć inne polskie miasto. Możemy się do tego przyczynić, oddając swój głos w konkursie.

Niedawno pisaliśmy o poznańskim jarmarku świątecznym, który znalazł się w pierwszej dziesiątce międzynarodowego rankingu. Teraz stolica Wielkopolski ma szansę na kolejny sukces. Poznań został nominowany w tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez European Best Destinations - organizację, która już od dziesięciu lat zajmuje się promowaniem turystyki w Europie.

Poznań w prestiżowej dwudziestce

Co roku w konkursie nominowanych jest dwadzieścia miast. W tegorocznej edycji Poznań będzie rywalizował m.in. z Atenami, Bragą, Kotorem i Malagą.

Zwycięstwo w konkursie daje przede wszystkim szansę na szersze zaistnienie w świadomości turystów. Wcześniejsi laureaci zanotowali dzięki temu wzrosty liczby odwiedzających. Przykładowo, w przypadku Zadaru był to wzrost o 25 procent, a w przypadku Porto o 16 procent.

Jak czytamy na stronie Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, o sukcesie miasta zdecydowała przede wszystkim różnorodność jego oferty:

Składają się na nią nie tylko zabytki i klasyczne muzea, takie jak Muzeum Narodowe w Poznaniu czy Muzeum Archeologiczne. To także innowacyjne i interaktywne placówki - Brama Poznania albo Rogalowe Muzeum Poznania - jak również Centrum Kultury Zamek, Termy Maltańskie, Nowe Zoo czy Palmiarnia Poznańska. Wiele osób kojarzy także Poznań z klubem piłkarskim Lech, jedną z atrakcji turystycznych jest sam stadion. Coraz większe znaczenie ma także turystyka zakupowa.

Z kolei na stronie European Best Destinations możemy przeczytać, że:

Poznań może cię zaskoczyć. W mieście zobaczysz m.in. ogromny zamek, który przypomina te średniowieczne. W rzeczywistości jest najmłodszym zamkiem w Europie, zbudowanym na początku XX wieku dla niemieckiego cesarza Wilhelma II.

Chwalona jest także regionalna kuchnia, organizacja poleca również odwiedzenie Starego Rynku, jak i wizytę w części Poznania o nazwie Malta, gdzie wokół jeziora powstał kompleks rekreacyjny.

Gdzie i do kiedy można głosować?

Szanse na zwycięstwo są spore. Warto wspomnieć, że rok temu zwycięzcą konkursu organizowanego przez European Best Destinations był Wrocław.  Aby wesprzeć polskie miasto, do 5 lutego 2019 roku można oddawać głosy na stronie: glosujnapoznan.pl

AKTUALIZACJA: Poznań w konkursie zajął 5. miejsce na 20 nominowanych miast. Z naszego wideo dowiecie się, co warto zobaczyć w stolicy województwa wielkopolskiego.

Zobacz wideo

Zobacz także:

Więcej o: