Wizz Air idzie w ślady Ryanaira i podnosi opłaty bagażowe. "Po cichu", bez oficjalnej informacji dla pasażerów

Po wprowadzeniu zmian do cennika pasażerowie linii lotniczych Wizz Air znacznie drożej zapłacą za mały bagaż nadawany. To nie jest niestety jedyna podwyżka, która ich czeka.

Jeśli planujecie lot Wizz Airem, przygotujcie się na niemiłą niespodziankę. Do tej pory za mały bagaż nadawany (wymiary 55x40x23 cm), który ważył mniej niż 10 kg, trzeba było zapłacić od 7 do 12 euro. Teraz zapłacicie za niego minimum 9 euro. Cena zależeć będzie od daty wylotu i od tego, jak szybko kupi się bilet i dokupi do niego bagaż. Jeśli lot jest w tzw. niskim sezonie, za walizkę trzeba będzie zapłacić od 9 do 24 euro, z kolei w sezonie wysokim ten sam bagaż będzie kosztował już między 12 a 27 euro. 

Dlaczego ten bilet jest taki tani? Jak oszczędzają tanie linie lotnicze

Drożeją nie tylko małe bagaże

Przewoźnik zdecydował się podnieść opłaty także za standardowy bagaż nadawany (ten, który waży do 20 kg). Po wprowadzeniu zmian w cenniku w sezonie niskim zapłacicie za niego od 15 do 44 euro, a w sezonie wysokim od 20 do 50 euro.

Droższe są również bagaże rejestrowane do 32 kg. Poza sezonem będą kosztowały od 23 do 63 euro, a w sezonie od 31 do 72 euro.

Wzrosła również cena Wizz Priority. Poprzednio za wejście na pokład w pierwszej kolejności i możliwość wniesienia dzięki temu walizki o wymiarach 55x40x23 cm i wadze do 10 kg trzeba było zapłacić od 5 do 15 euro. Teraz jest to od 5 do 17 euro. Cena zależna jest od tego, kiedy kupi się bilet, jaka jest data wylotu oraz dokąd się leci. Na lotnisku usługa Wizz Priority ma kosztować 25 euro. 

Nie tylko Wizz Air

W podobny sposób, czyli "po cichu", opłaty za bagaż podniósł już Ryanair. Przed zmianą, wykupując pierwszeństwo wejścia na pokład za 6 lub 8 euro (w zależności od tego, czy usługa była kupiona w momencie rezerwowania biletu, czy później), można było zabrać ze sobą na pokład duży bagaż podręczny. Przewoźnik podniósł tę opłatę i teraz wynosi ona od 6 do 10 euro i zależy nie tylko od tego, kiedy bilet został kupiony, ale też od tego, ile osób przed nami wykupiło już priorytet.

Miejmy nadzieję, że to już koniec niespodziewanych podwyżek cen.

Komentarze (9)
Wizz Air podnosi opłaty bagażowe. Po cichu, bez oficjalnej informacji
Zaloguj się
 • roman_

  Oceniono 15 razy 11

  przydalby sie jakieś ogólno europejskie regulacje dotyczące bagażu. Skończyłoby sie dzikie konkurowanie na tym polu. Niedługo dojdzie do tego że pasażer to tylko nago bo więcej to opakowanie albo już bagaż.

 • Wieslaw Szasz

  Oceniono 5 razy 3

  I tym sposobem tradycyjne linie lotnicze stają się konkurentem.
  Ostatnio leciałem tanią linią, przyczepili się że w bagażu, ZAPŁACONYM DODATKOWO, jest 1 kg za dużo. Walizka mieściła się w skrzynce wymiarowej. Wyjąłem j kg bagażu i schowałem do kieszeni kurtki.
  W samolocie zjadłem kanapkę za 10?, wypiłem napój za 3?. Ogólnie wolę jednak narodowe linie.

 • obywateleu

  Oceniono 1 raz 1

  Mam nadzieję że EasyJet tego nie czyta. Lecialem z nimi niedawno i za małą walizkę nic nie płaciłem, nawet nie sprawdzali wagi ani rozmiarów.

 • senioryta13

  Oceniono 3 razy 1

  dziekuje za te przyjemnosci. Powodzenia.

 • dobroslawa4

  0

  No coż za przysłowiowego grosza się już nie poleci. To czas przeszły. A tak było. Za takie grosze się latało..kiedyś tam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX