Potężna lawina wdarła się do hotelu w Niemczech. 100 osób ewakuowano [ZDJĘCIA]

W południowej część Niemiec zeszła lawina. Była na tyle potężna, że dosłownie wdarła się do hotelu, zmiatając wszystko, co stanęło na jej drodze. Konieczna była ewakuacja 100 gości ośrodka.

Rejon południowych Niemiec nawiedziła 14 stycznia potężna lawina. Wdarła się do jednego z hoteli w miejscowości turystycznej Balderschwang, która leży tuż przy granicy z Austrią. Lawina miała szerokość 300 metrów, a pokrywa śnieżna była na tyle duża, że spowodowała wiele poważnych zniszczeń w hotelu.

Podczas zejścia lawiny nikt nie zginął. Nie ma również informacji o rannych. Brigitte Kloepf, rzecznik powiatu Oberallgaeu, poinformowała o ewakuacji 100 gości z hotelu. Osoby te znalazły bezpieczne schronienie w pobliskich wioskach.

 

Z powodu złych warunków pogodowych 1100 osób, przebywających w Balderschwang, odciętych jest obecnie od świata i nie może opuścić miejscowości. Śnieg wciąż pada, a niebezpieczeństwo lawinowe, również w okolicach dróg, nie ustaje. Także dojazd do Balderschwang jest niemożliwy.

Jak podaje Sky News, złe warunki pogodowe, które panują w Europie od kilku dni, spowodowały już śmierć co najmniej 26 osób. Władze Austrii, Niemiec oraz Szwajcarii ostrzegają przed dalszymi opadami śniegu i ryzykiem zejścia lawin. Po niemieckiej stronie Alp obowiązuje czwarty, zaś po austriackiej piąty stopień zagrożenia lawinowego. Władze apelują również o kontrolowanie ilości śniegu na dachach domów.

Więcej o: