Śnieżny zamek w Zakopanem znów otwarty. "Magiczne miejsce jak z baśni". Jest w całości zrobiony ze śniegu

Do Zakopanego powróciła jedna z popularnych atrakcji. Śnieżny zamek jest już otwarty dla turystów. Na zwiedzających czekają lodowe korytarze oraz wykonane ze śniegu rzeźby znanych postaci z bajek.

"Śnieżny zamek to magiczne miejsce, jak z baśni" - czytamy na stronie internetowej Snowlandii, czyli zimowego parku rozrywki, którego zamek oraz wcześniej opisywany przez nas największy na świecie śnieżny labirynt, są częścią.

Od 12 stycznia atrakcja czeka już na wszystkich odwiedzających stolicę Tatr. Znajduje się u stóp słynnej skoczni narciarskiej - Wielkiej Krokwi. To już kolejny sezon, w którym można zwiedzać lodowe komnaty zamku.

Ten wyjątkowy obiekt w całości zbudowany jest ze śniegu oraz brył lodu. Jak na zamek przystało, posiada komnaty, tajemne przejścia, tunele i tarasy, z których rozciąga się widok na Giewont, Wielką Krokiew oraz całą okolicę parku rozrywki.

Ferie w Polsce? Pięć najlepszych miejsc [PRZEGLĄD]

Śnieżny zamek otwarty jest codziennie od 10.00 do 22.00. Bilet ulgowy kosztuje 10 zł, normalny zaś 16 zł. Osobom, które chcą odwiedzić budowlę, zaleca się, aby na zwiedzanie atrakcji ubrać się odpowiednio ciepło.

Bajkowego klimatu zamkowi nadają także postaci, których wizerunki znajdują się na jego ścianach. Oprócz Janosika zobaczycie tam również bohaterów bajek Disneya.

A wy odwiedziliście już którąś z tych atrakcji? Jak wrażenia?

Więcej o: