Morze Bałtyckie po sztormie wyrzuciło na brzeg nie tylko bursztyny. Plaża w Jantarze to wysypisko śmieci [ZDJĘCIA]

Pani Katarzyna ostatni weekend spędziła nad polskim morzem. Jednak zamiast pięknych plaż jej oczom ukazało się wysypisko śmieci. Po sztormach, które miały ostatnio miejsce na Bałtyku, morze wyrzuciło tony plastiku.

Na początku stycznia pogoda dała się mocno we znaki w całej Polsce. Nad Bałtykiem szalał potężny sztorm. Silne wiatry, wiejące z kierunku północnego, spowodowały cofkę: plaże były pozalewane, a woda wdzierała się na ląd. Pogoda po kilku dniach w końcu się ustabilizowała. Efektem cofki był wysyp bursztynu, które morze wyrzuciło na brzeg. Ale niestety, nie tylko takie pięknie widoki czekały na wszystkich tych, którzy postanowili odwiedzić polskie wybrzeże.

Pani Katarzyna ostatni weekend spędziła nad Bałtykiem. Raczej nie takich widoków się spodziewała. Jej oczom ukazała się bowiem plaża... pełna śmieci. Swoim smutnym odkryciem podzieliła się na Facebooku.

Zimą morze oddaje to, co dostało latem!

- czytamy w opisie do zdjęcia, które opublikowała.

Zdjęcie zostało zrobione na plaży w Jantarze (województwo pomorskie). Widzimy na nim masę plastikowych butelek, zakrętek, kubków, pojemników, foremek, pokrywek, sznurki, a nawet japonki. Wszystko to porozsypywane po całej plaży.

Widziałam też łóżko polowe, w całości, tylko bez pokrycia

- czytamy w jednym z komentarzy pani Katarzyny.

Z informacji, które uzyskaliśmy od autorki zdjęcia, wynika, że osobliwe wysypisko plastiku nie było niestety pojedynczym przypadkiem. Śmieci porozrzucane były bowiem wzdłuż plaży na odległości kilkudziesięciu metrów.

Pływanie w śmieciach

Nie tylko Bałtyk zmaga się z masowym napływem śmieci. Problem dotyczy również innych zakątków świata, w tym np. rajskiej wyspy Bali w Indonezji. 

Jakiś czas temu pojawiło się nagranie, na którym widać nurka pływającego w wodach dookoła wyspy. Wydawać by się mogło, że powinny być one bajecznie przejrzyste. Tymczasem mężczyzna po prostu pływał wśród odpadów.

Zobacz wideo
Komentarze (62)
Morze Bałtyckie po sztormie wyrzuciło na brzeg nie tylko bursztyny. Plaża w Jantarze to wysypisko śmieci
Zaloguj się
 • brodkins

  Oceniono 76 razy 72

  No i świetnie, może do paru głów dotrze, że to nie jakiś indonezyjski problem za górami za lasami.

 • wichura

  Oceniono 57 razy 55

  W sumie to... dobrze się stało. Z morza nikt by ich nie wydobył, szkodziły by tylko zwierzętom. A pozbierać z brzegu można w parę dni, to zadanie dla gminy. Choć, jak znam życie, to prędzej morze zabierze ten syf z powrotem, niż władze zaczną działać...

 • the_incognito

  Oceniono 46 razy 44

  Cywilizacja i kultura człowieka!

 • kaczepieczone

  Oceniono 42 razy 42

  Morze zwymiotowało.

 • rikol

  Oceniono 33 razy 33

  Nie sprzątać, zostawić do lata. Niech turyści zobaczą, jaki chlew zostawili w zeszłym roku.

 • hefajstos1

  Oceniono 37 razy 25

  Ależ to nie Polacy -patrioci-katolicy zostawiali te śmieci na plaży lub wcześniej wrzucali je do morza. To wszyscy inni: Szwedzi, Rosjanie, Duńczycy, Niemcy, Finowie itd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX