Polska na trzecim miejscu w rankingu najbardziej gościnnych krajów na świecie. Tak twierdzą turyści

Ludzie z całego świata zgodnie uważają Polskę za kraj gościnny i przyjazny dla turystów. Tak wynika z najnowszego rankingu serwisu Booking.com. Które państwa uplasowały się przed nami?

Booking.com, jedna z największych platform turystycznych na świecie, po raz pierwszy opublikowała ranking najbardziej gościnnych krajów na świecie w 2018 roku. Zestawienie opracowano na podstawie opinii klientów. Polacy mają powody do dumy! Znaleźliśmy się na trzecim miejscu tego zestawienia.

Przed Polską uplasowały się tylko Austria - na pierwszym miejscu oraz Czechy - na drugim. Za nami zaś znalazły się kolejno takie kraje jak: Nowa Zelandia, Tajwan, Rumunia, Węgry, Irlandia, Serbia oraz Grecja.

Polska widziana z zagranicy. Jak zachodnie media opisują nasz kraj?

Niezależnie od rodzaju, wielkości czy lokalizacji obiektu, widzimy, że nasi klienci podczas podróży przywiązują dużą wagę do relacji międzyludzkich. Zwracają uwagę na szczegóły oraz indywidualne podejście do klienta

- tłumaczy Olivier Grémillon, wiceprezes Booking.com.

Te nagrody to wyraz podziękowań dla tych wszystkich pracowników branży turystycznej, dzięki którym turyści podczas podróży mają wyjątkowe i niezapomniane doświadczenia

- dodaje.

Booking.com opublikował również, już po raz siódmy, inny ranking, na podstawie którego przyznawane są nagrody Guest Review Award. W zestawieniu wyłoniono ponad 750 tysięcy nieruchomości godnych polecenia i nagrodzenia. Spośród ocenianych 219 krajów, w których znajdują się obiekty noclegowe, Polska uplasowała się na dziewiątym miejscu, a zatem również bardzo wysoko.

W tym rankingu kryterium nie była stricte gościnność danego kraju, ale ocena konkretnych obiektów turystycznych. Im więcej nagrodzonych w danym państwie, tym wyższa jego pozycja w zestawieniu. Lepsze od Polski okazały się: Włochy, Hiszpania, Francja, Niemcy, USA, Chorwacja, Wielka Brytania i Rosja. Ostatnie, dziesiąte, miejsce przypadło Brazylii.

Komentarze (152)
Polska na trzecim miejscu w rankingu najbardziej gościnnych krajów na świecie. Tak twierdzą turyści na Booking.com
Zaloguj się
 • rejestracjanowegokonta

  Oceniono 56 razy 22

  pewnie, że gościnna i pomocni ludzie. Na każdym kroku ktoś cię pyta "masz jakiś problem"?

 • sandwich1

  Oceniono 21 razy 19

  Bo w Polscejest na prawdę wielu miłych ludzi, ale nie widać ich na FB.

 • kresedebarg

  Oceniono 22 razy 16

  Polacy ciągle narzekają na Polskę, dlatego polecam pooglądać sobie na YT Vlogi o Polsce robione przez obcokrajowców , wtedy perspektywa się zmienia i naprawdę można docenić to co się posiada

 • antykonformista

  Oceniono 14 razy 10

  Polska, Austria, Czechy. Węgry również wysoko.
  TO. To jest prawdziwe multikulti.

 • ddo1

  Oceniono 55 razy 9

  A co wyborcza zdziwiona? Dla was wszyscy w tym kraju to faszyści pełni nietolerancji. Miło wiedzieć, że jesteście w błędzie XD

 • markit44

  Oceniono 11 razy 7

  Gdyby nie mordowanie dzików nienarodzonych i karpi w Wigilię oraz straszenie psów fajerwerkami w sylwestra, to mielibyśmy pierwsze miejsce.

 • mmgazeta

  Oceniono 23 razy 7

  Na pierwszych trzech miejscach kraje, które według GW i jej wyznawców zżera rak ksenofobii i w ogóle faszyzmu. A w czołówce żadnego (no może poza NZ) promieniujacego różnorodnościa i otwartościa. Co to znaczy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX