Polska na trzecim miejscu w rankingu najbardziej gościnnych krajów na świecie. Tak twierdzą turyści

Ludzie z całego świata zgodnie uważają Polskę za kraj gościnny i przyjazny dla turystów. Tak wynika z najnowszego rankingu serwisu Booking.com. Które państwa uplasowały się przed nami?

Booking.com, jedna z największych platform turystycznych na świecie, po raz pierwszy opublikowała ranking najbardziej gościnnych krajów na świecie w 2018 roku. Zestawienie opracowano na podstawie opinii klientów. Polacy mają powody do dumy! Znaleźliśmy się na trzecim miejscu tego zestawienia.

Przed Polską uplasowały się tylko Austria - na pierwszym miejscu oraz Czechy - na drugim. Za nami zaś znalazły się kolejno takie kraje jak: Nowa Zelandia, Tajwan, Rumunia, Węgry, Irlandia, Serbia oraz Grecja.

Polska widziana z zagranicy. Jak zachodnie media opisują nasz kraj?

Niezależnie od rodzaju, wielkości czy lokalizacji obiektu, widzimy, że nasi klienci podczas podróży przywiązują dużą wagę do relacji międzyludzkich. Zwracają uwagę na szczegóły oraz indywidualne podejście do klienta

- tłumaczy Olivier Grémillon, wiceprezes Booking.com.

Te nagrody to wyraz podziękowań dla tych wszystkich pracowników branży turystycznej, dzięki którym turyści podczas podróży mają wyjątkowe i niezapomniane doświadczenia

- dodaje.

Booking.com opublikował również, już po raz siódmy, inny ranking, na podstawie którego przyznawane są nagrody Guest Review Award. W zestawieniu wyłoniono ponad 750 tysięcy nieruchomości godnych polecenia i nagrodzenia. Spośród ocenianych 219 krajów, w których znajdują się obiekty noclegowe, Polska uplasowała się na dziewiątym miejscu, a zatem również bardzo wysoko.

W tym rankingu kryterium nie była stricte gościnność danego kraju, ale ocena konkretnych obiektów turystycznych. Im więcej nagrodzonych w danym państwie, tym wyższa jego pozycja w zestawieniu. Lepsze od Polski okazały się: Włochy, Hiszpania, Francja, Niemcy, USA, Chorwacja, Wielka Brytania i Rosja. Ostatnie, dziesiąte, miejsce przypadło Brazylii.

Więcej o: