Do Zakopanego wróciła jedna z najpopularniejszych atrakcji. Największy śnieżny labirynt na świecie już otwarty

Zakopane może się pochwalić największym labiryntem śnieżnym na świecie. Właśnie został ponownie otwarty. Na odwiedzających czeka prawie 3000 metrów kwadratowych korytarzy ze śniegu i lodu.

Śnieżny labirynt to niezwykła i przede wszystkim ogromna budowla u stóp Wielkiej Krokwi - słynnej skoczni narciarskiej w Zakopanem. Zbudowana jest ze śniegu i lodowych bloków. Stanowi jedną z największych atrakcji w Zimowym Parku Rozrywki Snowlandia w stolicy Tatr. To już kolejny sezon, w którym możemy "zgubić się" w śnieżnym labiryncie i jego krętych korytarzach.

Jest to największy śnieżny labirynt na świecie - ma powierzchnię prawie 3000 metrów kwadratowych. Złożony jest z dwumetrowych ścian. Wieczorami labirynt dodatkowo oświetlany jest kolorowymi iluminacjami.

Ferie w Polsce? Pięć najlepszych miejsc [PRZEGLĄD]

Śnieżny labirynt pod Wielką Krokwią po raz pierwszy pojawił się w 2016 roku. Zbudowano go wówczas z aż 60 tysięcy brył lodu, a odwiedzający Zakopane bardzo szybko pokochali nową atrakcję.

Budowla jest już otwarta dla zwiedzających (od 30 grudnia 2018 roku). Można z niej korzystać codziennie od 10.00 do 22.00. Bilet ulgowy kosztuje 12 zł, normalny zaś 18 zł.

Prace przy labiryncie uzależnione są od pogody - budowa może odbywać się tylko i wyłącznie przy ujemnej temperaturze. Wyprodukowanie sztucznego śniegu i stworzenie labiryntu zajmuje około miesiąca. Zatem czas na odwiedzenie śnieżnego labiryntu jest mniej więcej do wiosny. Wraz z pojawieniem się dodatniej temperatury lodowa budowla znika. Wraca dopiero w sezonie zimowym, zazwyczaj na sam koniec grudnia.

 

W Zimowym Parku Rozrywki Snowlandia, w pobliżu śnieżnego labiryntu, można również podziwiać inne atrakcje, takie jak np. śnieżny zamek z basztami, komnatami, tunelami i tarasami, z których rozciąga się widok na Giewont, Wielką Krokiew i całą okolicę, a także tor saneczkowy. W tym roku otwarcie śnieżnego zamku planowane jest na 15 stycznia, ale może to ulec zmianie. Informacje na bieżąco pojawiają się na oficjalnej stronie parku.

Więcej o: