Stewardessa o najgorszych nawykach pasażerów: Brudne, gołe stopy i włosy w jedzeniu. Pokazuje to na zdjęciach

"Traktują samoloty jak swoje własne mieszkania" - była stewardessa zdradza, jak bardzo obrzydliwe nawyki mają pasażerowie samolotów. I robi to za pomocą zdjęć. Uwaga: niektóre są naprawdę obrzydliwe.

Shawn Kathleen ze Stanów Zjednoczonych przez lata pracowała jako stewardessa. W pewnym momencie postanowiła pokazać wszystkim, jak wygląda jej praca i z czym musi się mierzyć na co dzień. Jak się okazuje, największym i najczęstszym problemem byli dla niej niekulturalni pasażerowie i ich obrzydliwe nawyki.

Amerykanka założyła więc na Instagramie profil o jakże wdzięcznej nazwie Passenger Shaming (zawstydzamy pasażera). Publikuje tam zdjęcia i filmiki, które przedstawiają niegrzecznych podróżnych. Materiały podsyłane są jej anonimowo przez pasażerów i stewardessy z całego świata. Obecnie na profilu jest już ponad 1000 postów, a liczba regularnie się powiększa.

Była stewardessa pojawiła się też jakiś czas temu w australijskim programie śniadaniowym Sunrise, w którym opowiedziała o tym, skąd w ogóle pomysł na taki profil ośmieszający pasażerskie nawyki.

Po prostu czułam, że muszę pokazać te wszystkie okropne rzeczy, które dzieją się na pokładach samolotów. Wydaje mi się, że to jest wszędzie. Dostajemy naprawdę dużo zdjęć

- tłumaczyła.

 
Nie wierzę w żadne tłumaczenia pasażerów. To tylko zwykłe wymówki i usprawiedliwianie swoich zwierzęcych zachowań

- mówiła w programie.

Z jej obserwacji wynika, że liczba niekulturalnych pasażerów stale się powiększa, ponieważ w samolotach czują się zbyt swobodnie - jak u siebie w domu.

Ludzie myślą, że jak wydają ileś tam pieniędzy na lot, to upoważnia ich to do traktowania samolotu jako własności. Ale niestety, pokład nie jest ich salonem. To jest publiczny transport, nie prywatny samolot

- opowiadała.

 

Shawn Kathleen w swojej pracy naprawdę wiele doświadczyła i wiele już widziała, ale jest jedno zachowanie, które wspomina najgorzej ze wszystkich.

To był mężczyzna, który podpalił sobie włosy podczas palenia papierosa w toalecie

- wyznała.

 

Obrzydliwe nawyki pasażerów samolotów

Lista niegrzecznych zachowań i obrzydliwych nawyków pasażerów w samolotach jest naprawdę długa, ale na profilu Passenger Shaming najczęściej możemy oglądać zdjęcia:

  • długich kobiecych włosów przerzuconych przez oparcia foteli tak, że wpadają do jedzenia i napojów pasażerów, którzy siedzą z tyłu,
  • brudnych, gołych stóp wciśniętych między siedzenia, położonych na podłokietnikach bądź na zagłówkach,
  • pasażerów obcinających paznokcie u dłoni i stóp,
  • podróżujących, którzy przebierają się na oczach wszystkich,
  • resztek jedzenia, np. steku, wciśniętych w kieszeń fotela lub rozrzuconych pod nim,
  • pasażerów oglądających filmy pornograficzne,
  • protez pozostawionych w samolotach,
  • moczu oraz odchodów w umywalkach bądź też w foliowych torebkach.
 

Chcesz poznać inne tajniki zawodu stewardessy? Zobacz nasze wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: