Kasprowy Wierch zasypany przez śnieg. Zdjęcie z wnętrza obserwatorium pokazuje, jak wygląda prawdziwa zima

Jak wygląda prawdziwa zima? Wstajesz rano, chcesz wyjść na zewnątrz, otwierasz drzwi, a tam ponad metr śniegu. Jedno zdjęcie z Kasprowego Wierchu mówi więcej niż tysiąc słów.

Na profilu PrzewodnikWtatry.pl drugiego stycznia opublikowane zostało dość niecodzienne zdjęcie - ujęcie prawdziwej zimy widziane z wnętrza Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego IMGW PIB na Kasprowym Wierchu. Na zdjęciu widać otwarte drzwi, a za nimi grubą pokrywę śnieżną sięgającą połowy wejścia, czyli mniej więcej ponad metra.

Ferie w Polsce? Pięć najlepszych miejsc [PRZEGLĄD]

Wysokogórskie Obserwatorium IMGW PIB mieści się w najwyżej położonym budynku w Polsce, na samym szczycie Kasprowego Wierchu, czyli na wysokości 1987 m n.p.m. Autorką zdjęcia jest Justyna Żyszkowska. 

Dzień dobry zimo

- czytamy w opisie do śnieżnego zdjęcia.

Aktualnych informacji o warunkach pogodowych, które panują m.in. na Kasprowym Wierchu, szukajcie na stronie Polskich Kolei Linowych. Obecnie temperatura na samym szczycie sięga minus 11 stopni Celsjusza, a pokrywa śnieżna wynosi między 57 a 140 cm w zależności od wysokości.

Trasy narciarskie na Kasprowym Wierchu są w tym momencie nieczynne m.in. ze względu na niekorzystne warunku pogodowe - silny wiatr. Informacje te można sprawdzić TUTAJ.

Więcej o: