Ryanair startuje z lotami z Polski do Chorwacji. To pierwsze loty do tego kraju. Ale cena nie zachęca

Irlandzki przewoźnik ogłosił, że uruchamia dwie nowe trasy z Polski. Od kwietnia 2019 roku samoloty tej linii zaczną latać z Krakowa i z Poznania do chorwackiego Zadaru.

Miłośnicy Chorwacji i osoby, które mają w planach odwiedzenie tego kraju, mogą być zadowolone. Ryanair poinformował, że od kwietnia przyszłego roku uruchomi dwie nowe trasy do tego kraju. Pasażerowie będą mogli polecieć do Zadaru, który leży w Dalmacji nad Morzem Adriatyckim. Loty mają odbywać się dwa razy w tygodniu.

To ważna informacja, bo Ryanair nigdy wcześniej nie oferował w swojej siatce połączeń do Chorwacji. Obie trasy pojawiły się już w systemie rezerwacyjnym linii, zakup biletów ma być możliwy od 20 grudnia 2018.

Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Sprawdziliśmy, w jakich cenach dostępne są pierwsze bilety. Póki co za podróż w jedną stronę trzeba będzie zapłacić 417,18 zł. Dotyczy to taryfy z jednym bagażem podręcznym. Za lot z dodatkowymi bagażami trzeba będzie zapłacić jeszcze więcej.

Trzeba przyznać, że nie jest to szczególnie atrakcyjna cena i często dużo taniej można dolecieć do innych wakacyjnych miejsc. Czy w takim razie kierunek przyciągnie chętnych? Dowiemy się za kilka miesięcy.

Nowe trasy na lato

Wcześniej pisaliśmy już o tym, że latem 2019 roku irlandzki przewoźnik zamierza uruchomić sześć nowych tras z Krakowa. Ryanairem dolecimy do Berlina, Bari, Rimini, Katanii, Kopenhagi i Salonik.

Ponadto samoloty taniego przewoźnika będą w sezonie letnim częściej latać do Kijowa, Alicante czy Brukseli.

Zwiększy się też częstotliwość lotów pomiędzy Krakowem a londyńskim Stansted. Od lata 2019 roku samoloty Ryanair będą latały tam aż trzy raz w ciągu dnia.

Więcej o: