Polska plaża wśród najlepszych plaż miejskich na świecie. Doceniona m.in. za ofertę gastronomiczną

Portal Flightnetwork przygotował zestawienie 50 najlepszych plaż miejskich na świecie. W zestawieniu uwzględniona została plaża w Sopocie, która zajęła 48. miejsce.

Niedawno pisaliśmy o rankingu 50 najlepszych plaż na świecie, który powstał na portalu Flightnetwork we współpracy z ekspertami z branży turystycznej. Żadna polska plaża w zestawieniu się nie pojawiła, ale okazuje się, że jedna z naszych rodzimych plaż została doceniona w innym rankingu.

Ten sam portal stworzył również listę 50 najlepszych plaż miejskich z całego świata. Poproszeni o opinię dziennikarze podróżniczy, blogerzy, agencje turystyczne i redaktorzy wyróżnili m.in. plażę w Sopocie. Zajęła ona w tym rankingu 48. miejsce.

Co spodobało się twórcom zestawienia nad polskim morzem? Atmosfera wybrzeża, które usiane jest restauracjami, kawiarniami i innymi punktami gastronomicznymi, dzięki którym "można zanurzyć się w kulturze polskiego wybrzeża". 

Sopocka plaża została też uznana za idealną do kąpieli ze względu na małe fale, zaś jej piasek autorzy rankingu określili jako "miękki i czysty". Podkreślili, że woda w Bałtyku najcieplejsza jest latem i wczesną jesienią i to wtedy przyjeżdża tam najwięcej osób. 

Polska najlepsza! Krynica Morska, Sztutowo i Stegna kojarzą wam się tylko z plażowaniem? To nie uwierzycie, co tam jeszcze można robić [TRIP WE DWOJE]

W opisie polskiej plaży znalazły się też wskazówki dla cudzoziemców, jak dotrzeć na miejsce. Według twórców listy najwygodniejszą opcją jest lot do Warszawy, następnie podróż pociągiem do Sopotu.

W ocenie ogólnej nadbałtycka plaża otrzymała 10 punktów na 10 za atmosferę, osiem za dostępność, zaś siedem za jakość piasku i wody.

Z całym rankingiem możecie zapoznać się na stronie Flightnetwork

Komentarze (24)
Polska plaża wśród najlepszych plaż miejskich na świecie. Doceniona m.in. za ofertę gastronomiczną
Zaloguj się
 • zbych21

  Oceniono 19 razy 19

  Plaża jest tym lepsza im mniej na niej ludzi. Na takich nie żadnych restauracji.

 • rutylowy

  Oceniono 18 razy 10

  Sopocka plaża syfem zaraża.

 • sopot75

  Oceniono 6 razy 6

  Co wy z tym syfem. 20lat temu byliście w Sopocie? Sopot to nie Mielno, gdzie króluje tandeta. Są fajne,urocze knajpki na tzw. poziomie i stąd miejsce w tym rankingu. Obejrzycie filmiki na youtubie obcokrajowców, którzy odwiedzają Polskę. Na 1 miejscu jest bezapelacyjnie Kraków, Warszawa no może ale Sopot zachwyca. Ci krytykujacy niech pojadą chociażby nawybrzeże Costa Brava,gdzie panuje wszechogarniahący syf, mega tandeta, pełno uchodźców

 • t_uptus

  Oceniono 12 razy 6

  A matko, ten syf!!!!!? Pety i kapsle to obok piasku podstawowy element sopockiej plaży. Tfu, nigdy więcej!

 • pivit

  Oceniono 4 razy 4

  Najpiękniejsza plaża to kilkanaście kilometrów pustego i czystego piasku między Helem i Juratą od strony morza. Ale trzeba dojść te parę kilometrów, ewent. dojechać rowerem. Dla polskich leniwców nie do przeskoczenia. No i aprowizację trzeba zabrać.

 • hhesse

  Oceniono 5 razy 3

  Bo to naprawdę fajna plaża jest :-) Może niekoniecznie w sezonie (wiadomix: tłumy), ale ogólnie super!

 • jack_flash

  Oceniono 6 razy 2

  Niby wszystko z ta plaza jest gites, ale lepiej pojechac w inne miejsce.

 • atmt

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo mnie cieszy, że w takich rankingach najważniejszą rolę gra usianie plaży restauracjami, kawiarniami i innymi punktami gastronomicznymi, a nie spokój, cisza i brak ludzi. Dopóki tak będzie te, już niestety nieliczne, rzeczywiście najpiękniesze miejsca nad Bałtykiem pozostaną jeszcze jakiś czas najpiękniejsze. Niestety w końcu i tam przybędzie "cywylyzacja" rodem z Mielna..

 • pigeon_shit_dust

  Oceniono 5 razy 1

  Latem nie do przyjecia. Maj , wrzsein OK.
  W lecie pijan w trupa brzuchacze na Monciaku powoduja odruchy wymiotne.
  Subhuman dzicz z UK ten nie dodaje uroku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX