W Pompejach wprowadzili nowe zasady zwiedzania. Nie można m.in. jeść i robić selfie

Włoskie władze wprowadziły nowe zasady zwiedzania Pompejów. Mają one ukrócić niewłaściwe zachowania turystów, które często się zdarzały. Za złamanie przepisów grożą kary.

Nowych zasad, które obowiązują podczas zwiedzania Pompejów, jest 22. Zostały one wprowadzone po to, aby wyeliminować niewłaściwe zachowania, których dopuszczali się odwiedzający ruiny starożytnego miasta.

Zakazane zostało więc spożywanie posiłków w pobliżu zabytków, jeść można tylko w wyznaczonych punktach. Wiele osób Pompeje zwiedzało bez koszulek lub w górnej części bikini i to również zostało zakazane. Nie wolno też spuszczać psów ze smyczy, a czworonogi, które ważą więcej niż 25 kg, w ogóle nie mają wstępu na teren stanowiska archeologicznego.

Miasto kochanków, jezioro marzeń i... ekstremalna niespodzianka. Skuś się na włoskie wakacje [TRIP WE DWOJE]

Po ruinach nie można też biegać, na ich terenie obowiązuje również zakaz używania urządzeń, które wydają głośne dźwięki i mogą przeszkadzać innym. Jak podaje włoska agencja prasowa ANSA, zakazane zostało też wchodzenie na antyczne kolumny i robienie sobie na nich selfie.

Co ciekawe, wśród przepisów znalazł się również zakaz chodzenia z parasolami. Często robili to przewodnicy grup wycieczkowych, aby lepiej było ich widać w tłumie. Od tej pory parasole będzie można mieć przy sobie tylko wtedy, gdy pada deszcz.

Zasady zamieszczone są na oficjalnej stronie Pompejów. Za ich złamanie grożą kary przewidziane przepisami włoskiego prawa oraz usunięcie z terenu parku archeologicznego.

Więcej o: