Zmiany w Google Street View. Pojawiły się nowe zdjęcia z polskich miast

Google zaktualizowało zdjęcia z największych polskich miast w usłudze Street View. Ale nadal można oglądać również kadry z poprzednich lat.

Street View, które jest częścią Map Google, znacznie ułatwia poruszanie się po mieście, szczególnie tym, którego dobrze nie znamy. Dlatego tak ważne jest, aby dostępne tam zdjęcia były jak najbardziej aktualne.

Google Polska poinformowało, że w Street View pojawiły się już zaktualizowane - z 2017 i 2018 roku - zdjęcia ulic największych polskich miast. Chodzi o: Warszawę, Kraków, Trójmiasto, Szczecin, Poznań, Wrocław, Białystok, Toruń, Bydgoszcz, Olsztyn i Katowice.

Tak sprawdza się bezpieczeństwo w samochodach Google

Samochody Street View ostatnie zdjęcia w Polsce wykonywały w 2014 roku. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Jak zauważyli przedstawiciele Google Polska, w Gdańsku nie było jeszcze Muzeum II Wojny Światowej, w budowie była filharmonia w Szczecinie, nie istniał również warszawski wieżowiec Q22. Zdjęcia sprzed czterech lat nie pokazywały też rozbiórki Rotundy.

Zmiany nie oznaczają jednak, że nie będzie można przenieść się w czasie. Pozwala na to komputerowa wersja Map Google. Aby użyć tej funkcji, trzeba kliknąć w ikonę zegara w lewym górnym rogu zdjęcia. Wówczas będzie można obejrzeć zdjęcia tych samych miejsc z 2018, 2017, 2014, a czasem nawet 2011 roku.

Google przypomina, że twarze przechodniów, a także tablice rejestracyjne samochodów na zdjęciach są rozmyte. Jeśli jednak ktoś zauważy błąd lub coś niepokojącego, może to zgłosić, klikając w link, który znajduje się w prawym dolnym rogu strony Map Google w wersji komputerowej.

Więcej o: