Popcorn na plaży? Tak wygląda piasek na Wyspach Kanaryjskich. Ale na relaks średnio się nadaje

Zdjęcia jednej z plaż na Wyspach Kanaryjskich podbijają internet. Z pozoru wygląda ona jak każda inna, jednak z bliska stwarza wrażenie, jakby cała była pokryta popcornem.

Ktoś rozsypał popcorn na plaży? A może to ocean wyrzucił na brzeg tony prażonej kukurydzy? Takie można mieć wrażenie, kiedy patrzy się na jedną z plaż w Hiszpanii. Nic bardziej mylnego. To w rzeczywistości biały piasek, który wyglądem przypomina popcorn.

Tak właśnie prezentuje się plaża w Corralejo, na wyspie Fuerteventura, która nie bez przyczyny zyskała przydomki "Popcorn Beach" oraz "Popcorn Bay". Z daleka wygląda jak każda inna plaża na tej popularnej hiszpańskiej wyspie. Tajemnica tkwi jednak w szczegółach. Jeśli przyjrzymy się jej z bliska, zobaczymy jasne ziarenka różnej wielkości, które do złudzenia przypominają prażoną kukurydzę.

Boisz się o swoje wartościowe rzeczy na plaży? Idealna kryjówka jest w zasięgu ręki

O plaży zrobiło się głośno w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Zachwyceni nią turyści zasypali social media zdjęciami. Hiszpańska plaża stała się hitem Instagrama, a pod hashtagiem #popcornbeach znajdziemy całe mnóstwo fotografii.

 

Jasne kamienie, które do złudzenia przypominają popcorn, to w rzeczywistości biały koral, który ocean wyrzucił na brzeg i który zmieszał się ze skałami wulkanicznymi i piaskiem na plaży.

 

Kto nie chciałby się wygrzewać na słońcu i opalać wśród ziaren prażonej kukurydzy? No cóż, jest jeden poważny mankament tego miejsca. "Popcornowa" plaża ze względu na twarde kawałki koralowca nie należy do najwygodniejszych.

 
 
Więcej o: