Nadleśnictwo Gdańsk zachęca do samodzielnego wycinania choinek. Za jedno drzewko zapłacisz 40 zł

Nadleśnictwo Gdańsk rusza z akcją, w której zachęca do własnoręcznego wycinania choinek. Drzewka będą dostępne na plantacji choinek przy leśniczówce w Sopocie. Trzeba zabrać ze sobą siekierę lub piłę do drewna.

Święta coraz bliżej, pora więc pomyśleć o choince. Ci, którzy nie wyobrażają sobie Bożego Narodzenia bez żywego, pachnącego drzewka, będą mogli je wyciąć samodzielnie. Zachęca do tego Nadleśnictwo Gdańsk, które rusza z przedświąteczną akcją "Wytnij swoją choinkę".

Tak wyglądała akcja w ubiegłym roku:

 

W ramach wydarzenia każdy chętny będzie mógł przyjechać 16 grudnia do leśniczówki w Sopocie (dojazd od ulicy Spacerowej) i z tamtejszej plantacji choinkowej samodzielnie wyciąć drzewko (ze względu na linie wysokiego napięcia, nie mogą rosnąć tam wysokie drzewa, a tym samym las). "Trzeba pamiętać, żeby wziąć ze sobą ręczne narzędzie do wycięcia drzewka - siekierkę czy piłę do drewna. Na miejscu leśnicy pomogą wyciąć i zapakować choinkę" - czytamy na stronie Nadleśnictwa Gdańsk.

Wspólne poszukiwania i wycinanie swojej choinki to przede wszystkim doskonała zabawa i przygoda dla całej rodziny. Do domu przyniesiemy ze sobą pachnącą choinkę oraz wyjątkowe wspomnienia

- mówi nadleśniczy Janusz Mikoś.

Jedno drzewko ma kosztować 40 złotych. - Cena jest niezależna od wysokości drzewka i gatunku, bo ten będzie tylko jeden - świerk pospolity. 16 grudnia dostępnych będzie około 4000-5000 drzewek - mówi nam Łukasz Plonus, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Gdańsk.

Nie potrafisz rozstać się ze świątecznym klimatem? Podpowiemy ci, jak wykorzystać światełka z choinki na trzy sposoby

Przedstawiciele nadleśnictwa radzą też, aby przed przyjazdem na miejsce zaopatrzyć się w gotówkę. W lesie nie ma dostępu do internetu, więc nie będzie można zapłacić kartą. Na miejscu zostanie rozpalone ognisko, aby odwiedzający mogli się ogrzać.

Na stronie wydarzenia na Facebooku mają na bieżąco pojawiać się komunikaty o liczbie dostępnych drzewek i miejscach parkingowych. Nadleśnictwo przestrzega, aby nie zabierać ze sobą przyczepek ze względu na duży ruch.

Akcja wycinania drzew potrwa od godziny 9.00 do 14.00.

Poniżej znajdziecie mapę ze wskazówkami dojazdu:

Mapa dojazdu do leśniczówki w SopocieMapa dojazdu do leśniczówki w Sopocie materiały prasowe Nadleśnictwa Gdańsk

Więcej o: