Na to wyjątkowe ujęcie czekał ponad dwa lata. Uchwycił Księżyc wschodzący nad Giewontem. "Udało się idealnie"

Młody fotograf ponad dwa lata polował na to wyjątkowe ujęcie. Ale ostateczny efekt wynagradza cały trud. Zobaczcie niesamowitą galerię Michała Ostaszewskiego, któremu udało się uchwycić Księżyc wschodzący nad Giewontem.

Największą pasją Michała Ostaszewskiego jest fotografia, głównie krajobrazów, natury oraz astrofotografia.

Dzięki niej chcę pokazywać otaczający nas świat z najpiękniejszej strony.

- czytamy na jego profilu facebookowym.

"Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu". Magiczna wioska w górach pełna weekendowych atrakcji [TRIP WE DWOJE]

Od kilku dni jedno z ostatnich zdjęć Michała Ostaszewskiego robi furorę w sieci. Nic dziwnego! Fotografowi po ponad dwóch latach udało się uchwycić wyjątkowy moment Księżyca wschodzącego nad Giewontem.

Miesiąc temu było blisko, dziś udało się idealnie! Księżyc za Giewontem.

- czytamy w opisie do zapierającego dech w piersiach zdjęcia.

Michał Ostaszewski w rozmowie z TVN 24 wyjaśnił, dlaczego to zdjęcie jest dla niego tak wyjątkowe i dlaczego musiał na nie czekać aż dwa lata.

Takie zdjęcie można wykonać tak naprawdę tylko w kilka specyficznych dni w roku. Wtedy, kiedy Księżyc jest na tyle nisko, że mogę go sfotografować, kiedy przechodzi idealnie za Giewontem.

– tłumaczył fotograf.

Tak naprawdę trudnością w tym była pogoda, która wielokrotnie już wcześniej mi przeszkodziła (...). No i jednak Giewont ma pewną wysokość i musimy to wszystko połączyć. Pasek, z którego widać to idealne przejście Księżyca za Giewontem, wynosi kilkanaście metrów i ciężko czasami dostać się w to miejsce.

– wyjaśniał Michał Ostaszewski.

Unikatowe zdjęcie udało się zrobić kilkanaście minut po zachodzie słońca. Fotografie, które pokazują, jak Księżyc wschodzi nad Giewontem, można podziwiać na profilach fotografa w mediach społecznościowych, np. na Instagramie. Pod zdjęciami możemy również poczytać liczne komplementy od zachwyconych internautów z całej Polski.

Więcej o: