Pasażer nie chciał płacić za duży bagaż podręczny. Obszedł zasady Ryanaira za pomocą starego płaszcza [WIDEO]

Ryanair wprowadził dodatkowe opłaty za duży bagaż podręczny. Niezadowolony Brytyjczyk postanowił obejść nową politykę bagażową przy pomocy starego płaszcza, który posłużył mu jako przenośna walizka. Jego nagranie robi furorę w sieci.

Od 1 listopada w Ryanairze obowiązuje nowa polityka bagażowa. Za zabranie ze sobą dużego bagażu podręcznego, który do tej pory był darmowy, teraz trzeba płacić. Dotychczas Ryanair pozwalał zabrać ze sobą duży bagaż podręczny o wymiarach 55x40x20 cm i wadze 10 kg oraz małą torbę (np. aktówkę czy na laptopa) o rozmiarach 35x20x20 cm.

Teraz bezpłatny jest już tylko mały bagaż podręczny, przy czym jego dozwolony rozmiar nieco się zwiększył - do 40x20x25 cm. Za wniesienie dużego bagażu podręcznego trzeba płacić, a jest to możliwe na kilka sposobów, o których szczegółowo przeczytacie TUTAJ.

Nowa polityka bagażowa irlandzkich linii lotniczych budzi bardzo duże niezadowolenie wśród pasażerów z całego świata. Pewien rozczarowany Brytyjczyk postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i obejść nowe zasady Ryanaira, nie płacąc za duży bagaż podręczny.

Każdy samolot, którym latasz jest dziurawy. Dlaczego tak jest?

30-letni Lee Cimino planował spędzić weekend w stolicy Irlandii Północnej, Belfaście. Podczas rezerwacji biletu dowiedział się, że od dwóch dni obowiązuje już nowa polityka bagażowa. Brytyjczyk nie krył rozczarowania i nie miał zamiaru dodatkowo płacić za bagaż.

Mężczyzna wygrzebał z dna szafy stary płaszcz, który zaniósł do pobliskiego krawca. Ten odpowiednio przerobił ubranie, doszywając do podszewki dużo dodatkowych kieszeni oraz przegródek. Dzięki temu zrobił z niego "walizkę", którą Lee mógł nosić na sobie. 

Brytyjczyk spakował do doszytych kieszeni całą zawartość swojego 10-kilogramowego bagażu podręcznego (w tym nawet parę butów sportowych). Swoim sposobem podzielił się z innymi, zamieszczając wideo na Facebooku.

Uwielbiam Ryanaira, latałem z nimi po całym świecie. Zawsze są punktualni, jak w szwajcarskim zegarku. Ale te ich ostatnie zmiany, to jednak przesada. Jestem wkurzony.

- tłumaczył na swoim nagraniu.

Całkowity koszt przeróbki płaszcza to 25-30 funtów

- chwalił się Cimino w rozmowie z The Independent.

Z tak wypchanym płaszczem Lee Cimino udał się na lotnisko w Manchesterze.

To się nie uda, wszystko wystaje

- słyszymy na nagraniu poddenerwowanego mężczyznę.

Jak się okazało, Brytyjczyk jednak bez żadnego problemu dostał się na pokład samolotu, nie wzbudzając jakichkolwiek podejrzeń. Przyznał również, że powodzenie całego przedsięwzięcia sprawiło, że na pewno ponownie skorzysta z triku z płaszczem.

Nie zawaham się ponownie tego zrobić. Innym też to polecam. Tu nie chodzi tylko o niższe koszty, ale dzięki temu również unikniemy czekania na zwrot bagażu po wylądowaniu. Zaoszczędzamy czas i pieniądze

- podsumowuje dumny Lee Cimino.

Komentarz Ryanaira

Do całej sprawy odniósł się Ryanair.

Dzięki temu, że zwiększyliśmy rozmiar małego bagażu podręcznego o ponad 40 procent i zaoferowaliśmy pasażerom tańszy bagaż nadawany (za 10 kg płaci się osiem funtów) pasażerowie Ryanaira mogą zabierać w podróż wszystko, czego tylko potrzebują bez potrzeby wyglądania jak Joey z “Przyjaciół” albo ludzik Michelina.

informuje Ryanair, nawiązując do jednego z odcinków popularnego amerykańskiego sitcomu.

Więcej o: