Największy na świecie drewniany roller coaster powstanie w Polsce. Będzie dostępny już za dwa lata

W 2020 roku zostanie otwarta nowa część Energylandii. Jej największą atrakcją będzie imponujących rozmiarów drewniana kolejka.

Enrgylandia to obecnie największy park rozrywki w Polsce. Pod koniec listopada odbyło się podsumowanie sezonu - park w Zatorze odwiedziło w tym roku aż 1,5 mln osób. W trakcie imprezy zapowiedziano także wiele ciekawych zmian na najbliższe lata.

Nowe atrakcje w przeciągu dwóch lat

W przyszłości ma zostać zagospodarowany teren o powierzchni 150 hektarów. Powstanie m.in. hotel z licznymi atrakcjami (np. z możliwością pływania gondolą). Zapowiedziano także budowę krytego aquaparku. Jednak największe wrażenie robi plan budowy w Energylandii największego drewnianego roller coastera na świecie. To właśnie z tego materiału budowane były pierwsze kolejki. Atrakcja ta ma być dostępna dla gości w 2020 roku.

Bezpieczeństwo na placu zabaw - o czym warto pamiętać? [EDZIECKO]

Największy drewniany roller coaster 

Największa na świecie drewniana kolejka - Wooden Roller Coaster - będzie wznosić się na wysokość ponad 60 m i osiągać prędkość nawet 115 km na godzinę. Na trasie o długości 1300 m, po której poruszać się będą dwa pociągi (w każdym z nich znajdzie się miejsce dla 24 osób w sześciu rzędach), na pasażerów mają czekać trzy inwersje (to element, który wywraca pasażerów do góry nogami). Tematycznie nowa część Energylandii zostanie powiązana z legendami o smokach i rycerzach.

Obecnie najwyższymi drewnianymi roller coasterami są T Express Everland, który znajduje się Korei Południowej, oraz Wildfire w Szwecji.   

Więcej o: