Kolejka na Kasprowy Wierch zamknięta. Akurat na długi weekend

Mamy złą wiadomość dla wszystkich, którzy planowali odwiedzić Kasprowy Wierch podczas zbliżającego się przedłużonego weekendu. Kolejka na ten tatrzański szczyt będzie nieczynna z powodu przeglądu technicznego.

Od 5 do 14 listopada najbardziej popularna kolejka linowa w Polsce - na Kasprowy Wierch (Tatry Zachodnie) - będzie nieczynna. Powodem jest coroczny, jesienny przegląd techniczny.

Informację przekazały Polskie Koleje Linowe za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Polska najlepsza! Krynica Morska, Sztutowo i Stegna kojarzą wam się tylko z plażowaniem? To nie uwierzycie, co tam jeszcze można robić [TRIP WE DWOJE]

Polskie Koleje Linowe S.A. uprzejmie zawiadamia, że celem wykonania planowych remontów zapobiegawczo-konserwacyjnych oraz przeglądów urządzeń i obiektów kolei linowej Kasprowy Wierch wprowadzona zostanie przerwa w ruchu pasażerskim w terminie 5-14 listopada 2018 r.

- czytamy w komunikacie.

Polskie Koleje Linowe co roku, na przełomie października i listopada, przeprowadzają jesienne przeglądy techniczne i ewentualne remonty wszystkich kolejek. Ich celem jest jak najlepsze przygotowanie sprzętu do sezonu zimowego i zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy z niego korzystają.

Polskie Koleje Linowe są operatorem kolei linowych w najpopularniejszych miejscowościach w polskich górach. Warto na bieżąco śledzić na ich stronie internetowej komunikaty o planowanych przeglądach i wyłączeniu z użytku konkretnych linii kolejowych.

Więcej o: