Wystawiono na sprzedaż historyczny kawałek wieży Eiffla. Cena zwala z nóg

Jesteś wielkim fanem Paryża i jednocześnie masz zasobny portfel? Już niedługo będziesz mógł wejść w posiadanie elementu słynnej wieży Eiffla. Konkretnie chodzi o fragment schodów, które niebawem zostaną wystawione na aukcji.

Jeden z najbardziej popularnych francuskich domów aukcyjnych, Artcurial, 27 listopada startuje z bardzo wyjątkową aukcją. Na licytację bowiem wystawiony zostanie fragment oryginalnych schodów z wieży Eiffla.

Licytowany element historycznego monumentu pochodzi z 1889 roku. Dokładnie wtedy wybudowano wieżę Eiffla. Jest ona jednym z najbardziej znanych na świecie obiektów architektonicznych Paryża, stanowiąc jednocześnie symbol miasta i najwyższą jego budowlę.

Warszawa z najwyższego punktu w stolicy. Zobacz ten widok! [WIDEO]

Fragment schodów wyceniony został na 40-60 tysięcy euro. Jednak jego ostateczna cena może sięgnąć nawet pół miliona euro. Za taką właśnie kwotę został wylicytowany inny fragment z wieży Eiffla, sprzedany w 2016 roku.

Wystawiony na aukcję fragment spiralnych schodów ma 4,3 m wysokości i składa się z 25 stopni. Aktualnie należy do prywatnej kolekcji. Schody te łączyły drugie piętro z trzecim. Będzie można je podziwiać od 8 listopada na wystawie przed dziedzińcem domu aukcyjnego Artcurial przy słynnym rondzie Champs-Elysees. Ekspozycja ma potrwać 20 dni.

Więcej o: