Odwiedził wszystkie kraje świata dwukrotnie. I wcale nie jest bogaty ani nie wydał wszystkich oszczędności

Wielu z nas marzy o podróży dookoła świata. Odwiedzenie każdego kraju wydaje się wręcz nierealne. Ale pewnemu Grekowi się to udało. I to dwukrotnie.

64-letni Babis Bizas twierdzi, że nie tylko odwiedził każdy kraj globu, ale że zrobił to nawet dwukrotnie. Jak podaje "Daily Mail", mężczyzna nazywa siebie "najczęściej podróżującym człowiekiem na świecie".

Bizas zaczął podróżować w 1976 roku wieku 22 lat. Na pierwszy ogień poszły miejsca, do których z Grecji miał najbliżej - Turcja i Bułgaria. Jeździł tylko z plecakiem i przemieszczał się autostopem. Podróżował też bardzo oszczędnie, z niewielką ilością pieniędzy.

W tym czasie był studentem i gdy zorientował się, że już za późno na zdanie egzaminów, uznał, że nie chce wracać na uczelnię. Postanowił więc pojechać do Azji, a konkretnie do Afganistanu i Pakistanu.

Podróżowanie po świecie nie jest jednak tanie, ale Babis Bizas bez problemu sobie z tym poradził. Najpierw pełnił służbę na statku, który pływał pomiędzy Afryką, Ameryką Północną i Azją. Później Grek dostał pracę jako przewodnik, który organizuje wycieczki do rzadziej odwiedzanych miejsc. Dzięki temu może podróżować przez ponad 300 dni w roku.

W 2004 roku miał już na koncie odwiedziny we wszystkich krajach. Ostatnim z nich był Timor Wschodni. Zaczął się wówczas zastanawiać, co powinien robić dalej. - Myślałem sobie, że albo powinienem napisać książkę, albo podróżować dalej. Wybrałem oczywiście to drugie - opowiada w rozmowie z "Daily Mail". Stwierdził, że dzięki temu będzie jeszcze lepiej mógł poznać kraje, do których przyjeżdża.

Turysto, uważaj! Są gesty, które mogą nawet zaprowadzić do więzienia

Poproszony przez "Daily Mail", aby wskazał jedno miejsce, które najbardziej mu się spodobało odpowiedział, że nie jest to proste. - Ale gdybym miał wybrać jeden kraj, wybrałbym Rosję. To piękne miejsce, podoba mi się kultura i język. Myślę, że mógłbym tam zamieszkać - dodaje.

Bizas ma zaplanowane podróże aż do 2020 roku. Wygląda na to, że nie będzie się nudził. I że ma spore szanse, aby odwiedzić niektóre (a może wszystkie?) kraje trzykrotnie.

Komentarze (11)
Odwiedził wszystkie kraje świata dwukrotnie. I wcale nie jest bogaty ani nie wydał wszystkich oszczędności
Zaloguj się
 • azalia02

  Oceniono 7 razy 7

  Jeżeli facet pracował na statkach albo jako przewodnik turystyczny, związany z jakimś biurem podróży, to wyczyn nie jest taki znowu spektakularny - były to jego obowiązki zawodowe. Nie ma co epatować stwierdzeniami, że "nie jest bogaty i nie wydał wszystkich oszczędności". Przecież nie pracował za darmo, przewodnicy, piloci grup turystycznych etc. jednak zarabiają, podróżując.

 • maryjanek66

  Oceniono 8 razy 6

  a w Krużewnikach był???!!!

 • glos_z_sali

  Oceniono 5 razy 3

  Cudze chwalicie, swego nie znacie. Wygoglujcie sobie Wojciecha Dąbrowskiego, był w każdym kraju świata ale on nie zalicza państw, tylko komponuje b. ciekawe podróże (takich dookoła swiata zrobił z 10) poza tym dostaje się do najbardziej niedostępnych miejscówek jak np. wyspa Bouveta - założę się że Grek tam nie był, jak i pewnie na żadnej z wysp subantarktycznych. Pan Wojciech też jeździ tanio a przy tym super ciekawie, warto go opisać!

 • maly_obibok

  Oceniono 6 razy 2

  A w San Escobar był? Też dwa razy ?

 • menel13

  Oceniono 3 razy 1

  Autor tych wypocin nawet do Radomia by nie dojechał.

 • mgz

  0

  A ja juz odwiedzilem wszystkie kraje 1,5-krotnie. Dzialam dalej, zeby moc udawac greka.

 • trzynasty

  Oceniono 2 razy 0

  Był w Wolsce?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX