Jedziesz w ten weekend pociągiem? Niektóre będą musiały godzinę stać na trasie

Przed nami zmiana czasu z letniego na zimowy. W nocy z 27 na 28 października będziemy spali o godzinę dłużej. A w jaki sposób wpłynie to na pracę linii kolejowych?

W nocy z soboty na niedzielę zegarki zostaną cofnięte z godziny 3:00 na godzinę 2:00. W związku z tym pociągi, które będą w tym czasie na trasach, będą musiały odbyć godzinne postoje. Zabieg ten ma zapobiec zamieszaniu, które mogłyby wywołać przyjazdy niezgodne z rozkładami.

Nocne pociągi zatrzymają się na najbliższych stacjach, z których wyruszą w dalszą podróż. Po godzinnym postoju powinny pracować zgodnie z obowiązującym rozkładem.

Rewolucja w PKP. 6 miliardów zł, 100 nowych pociągów, "polskie pendolino" na torach

Nocne postoje na 15 trasach

Na stronie PKP Intercity została już opublikowana informacja, która dotyczy planowanych postojów w nocy z soboty na niedzielę. Lista obejmuje aż 15 połączeń kolejowych. Przykładowo, IC Karkonosze, który jeździ na trasie Białystok-Jelenia Góra, zatrzyma się na godzinę w Ostrowie Wielkopolskim. Z kolei TLK Karpaty (Kraków-Gdynia) będzie miał postój w Częstochowie.

www.intercity.plwww.intercity.pl www.intercity.pl

Na stronie znalazło się także uzasadnienie wprowadzenia takich rozwiązań:

Zmiana czasu letniego na zimowy wiąże się z wdrożeniem specjalnej procedury przez przewoźników kolejowych na terenie naszego kraju oraz całej Europy. Polega ona na wprowadzeniu godzinnego postoju pociągów w nocy z 27 na 28 października na najbliższych stacjach, z których składy wyruszą w dalszą podróż według bieżących godzin odjazdów.

W razie wątpliwości pasażerowie mogą uzyskać informacje pod numerem telefonu: 703 200 200.

Komentarze (12)
Jedziesz w ten weekend pociągiem? Niektóre będą musiały godzinę stać na trasie
Zaloguj się
 • anna.pcz

  Oceniono 8 razy 4

  Trzeba być skończonym frajerem by takie coś wymyślić. Nasze społeczeństwo jest bardzo głupie, lata zajmuje wam dojście do jakże odkrywczego wniosku, że zmiana czasu nie ma sensu. A już, żeby dojść do wniosku że strefa czasowa w której się znajdujemy jest dla nas niekorzystna, to w ogóle za 100 lat wpadniecie na to. Nakażcie jeszcze samolotom godzinę krążyć nad Warszawą aby o odpowiedniej porze, zgodnie z rozkładem, lądowały. Polska to kraj do zaorania, jak się patrzy na tych psychopatów z PiS i PO wzajemnie na siebie szczekających, jak Kaczor coś bredzi albo Schetyna ogłasza w wieczorze wyborczym wielki sukces "antypisu" to aż się prosi by jakiś meteoryt zrównał ten zacofany i niedorozwinięty kraj z ziemią.

 • m33h0w

  Oceniono 2 razy 2

  Dobrze, że przy zmianie czasu z zimowego na letni nie muszą się teleportować ;)

 • wrednyluke

  0

  703 200 200 - 2 złote za minutę?...

 • mniklasp

  Oceniono 3 razy -1

  chyba zglupieli, retards, przeciez wszystko sie przesuwa , co za idotyzm, kto to wymyslil?

 • hens

  Oceniono 3 razy -3

  Kiedyś nazywano to ku...twem.............a teraz, to takie PISowskie i katotalibańskie

 • pamparampa

  Oceniono 7 razy -5

  Toż to komunistyczny wynalazek, rusofilstwa przejaw, mówimy nie przymusowej zmianie czasu! Lepiej wstawać w ciemnościach, wracać po ciemku i zjednoczyć się z naszym niedoścignionym zachodem. Nie musi być nam wygodnie, ważne żeby było jednolicie. W następnym etapie odrzućmy strefy czasowe i zaklepmy sobie czas z Greenwich!

 • mtarczynski

  Oceniono 15 razy -7

  śmieszne 15 pociagów ( 1000-2000 osób ?) , a wrzeszczą jakby co najmniej cała kolej miała być sparaliżowana, zmiana czasu jest bardzo mądrym pomysłem, bo juz dziś o 7 są egipskie ciemności a pozostanie przy czasie letnim całą zimę powodowałoby , że tak ciemno byłoby w grudniu o 9,00- 9,30

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX