Tanimi liniami dolecimy aż do Nowego Jorku? Tak zapowiada szef Wizz Aira

Brzmi nieprawdopodobnie, ale wkrótce może stać się faktem. Prezes węgierskich linii lotniczych, Jozsef Varadi, zapowiedział, że chciałby, aby Wizz Air zaczął latać na dalszych trasach. Jednym z kierunków miałby być Nowy Jork.

Do tej pory podróżowanie Wizz Airem kojarzyło nam się głównie ze stosunkowo krótkimi lotami po Europie i bliżej położnymi miejscami na innych kontynentach (np. Marokiem czy Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi). Wygląda jednak na to, że za jakiś czas być może trzeba będzie zweryfikować ten sposób myślenia.

Szef węgierskiego przewoźnika, Jozsef Varadi, zapowiedział na konferencji Budapeszt 2030, że chciałby, aby Wizz Air zaczął obsługiwać też dalsze, transatlantyckie trasy. Jak podaje serwis Airportal.hu, wśród wymarzonych kierunków prezesa miałby znaleźć się między innymi Nowy Jork.

Dlaczego ten bilet jest taki tani? Jak oszczędzają tanie linie lotnicze

Varadi uważa, że Budapeszt staje się coraz bardziej popularny wśród turystów, również tych spoza Europy, dlatego bezpośrednie loty ze stolicy Węgier do Nowego Jorku miałyby szansę powodzenia. Oszacował, że lotnisko w Budapeszcie do 2030 roku mogłoby obsługiwać nawet 30 milionów pasażerów rocznie. Nie padły jednak z ust Varadiego konkretne deklaracje, jak choćby termin uruchomienia takiego połączenia.

Kwestią, która może budzić wątpliwości, pozostaje też flota węgierskiego przewoźnika. Airportal.hu zwraca uwagę, że Wizz Air zamówił już Airbusy A321 neo, ale gdyby zmodyfikował zamówienie i niektóre ze wspomnianych maszyn wymienił na długodystansową wersję LR, wówczas samoloty mogłyby obsłużyć trasę z Budapesztu do Nowego Jorku. 

Komentarze (8)
Tanimi liniami dolecimy aż do Nowego Jorku? Tak zapowiada szef Wizz Aira
Zaloguj się
 • kiesier

  Oceniono 3 razy 3

  Węgrzy są jednak niewdzięczni. Przecież na trasę budapeszt-NY dajemy im nasze perły Dreamlinery ze zgraną i zmotywowaną załogą LOT.

 • kemotkemot

  Oceniono 2 razy 2

  'tanie' loty do USA oferuje juz inny 'tani' przewoznik - Norwegian. Latwo mozna sobie sprawdzic ze bilet (bez bagazu i posilkow) kosztuje mniej wiecej tyle ile w normalnych liniach (bagaz i posilki wliczone)

 • kar.as

  Oceniono 2 razy 2

  Super. Osiem godzin jak sardynka w Ryanairze... Z płatnymi posiłkami wyjdzie "taniej" niż w Lufthansie ;)

 • guavajuice

  Oceniono 1 raz 1

  A320/1.. lub B737 - 8godz lotu - wyzwanie + platny bagaz, posiłki..., chyba wole poczekac na promocje u regularsów, za 1500pln spokojnie mozna poleciec

 • Moje konto

  Oceniono 1 raz 1

  Mam nadzieję, że będą loty z CPK w Radomiu. Chociaż pan Suski mówił, że z Radomia bliżej na południe, a samoloty do Nowego jorku startują na północ... No cóż, mam nadzieję, że najlepsi eksperci z panem Suskim na czele dojdą do jakiegoś rozwiązania - w końcu tak nieprzeciętny intelekt zawsze znajdzie dobre i mądre rozwiązanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX