W Tatrach już zima. Turyści zachwyceni bajkowymi widokami na zaśnieżone Morskie Oko [ZDJĘCIA]

W Tatrach z soboty na niedzielę spadł śnieg. Oczom turystów, którzy odwiedzili góry w ubiegły weekend, ukazały się wspaniałe, zimowe widoki.

Jeszcze tydzień temu zachwycaliśmy się wysoką, jak na październik, temperaturą oraz dużą ilością słońca. Tegoroczna jesień wyjątkowo nas rozpieszczała pod względem pogody. Zeszły weekend przez wiele osób został określony za "najpiękniejszy w tym roku" - zwłaszcza w górach, które w ciągu kilku dni odwiedziły prawdziwe tłumy.

W ten weekend zaś już w całej Polsce przyszło ochłodzenie, a w Tatrach pojawiła się prawdziwa zima - w nocy z soboty na niedzielę spadł tam śnieg.

Jedna z naszych czytelniczek, pani Maria, w miniony weekend odwiedziła Morskie Oko. W naszej galerii zobaczycie zapierające dech w piersiach zdjęcia jej autorstwa. Dzięki życzliwości turystki możemy się przekonać, jak pięknie prezentowało się tatrzańskie jezioro. Autorka zdjęć przyznaje, że pomimo zimowych już warunków pogodowych, turystów nie brakowało.

Trzycentymetrowa warstwa śniegu leży też na Kasprowym Wierchu. Termometry wskazują tam cztery stopnie mrozu.

To drugi opad śniegu w Tatrach w tym sezonie. Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, w wyższych partiach gór śnieg zalega na szlakach od wysokości około 1500 m n.p.m. Pod jego cienką warstwą znajduje się lód, co powoduje, że w tych miejscach jest bardzo ślisko, dlatego na szlakach trzeba zachować szczególną ostrożność. TPN informuje również, że ruch turystyczny w tym rejonie zmalał.

Ostrożności nigdy za wiele 

Zimą w górach zawsze należy zachować ostrożność. Trzeba nie tylko odpowiednio się ubrać i zabrać ze sobą sprzęt, który przyda się w trudnych warunkach, lecz także wiedzieć, jak wzywać pomoc w trudnej sytuacji, np. wypadku. O tym, jak sobie wtedy radzić, dowiecie się z naszego wideo.

Zobacz wideo
Więcej o: