Załoga Ryanaira musiała spać na podłodze, bez posiłków i napojów. Irlandzki przewoźnik się tłumaczy

Pracownicy Ryanaira zmuszeni byli nocować na podłodze w biurze lotniskowym, ponieważ linie lotnicze nie zapewniły im godziwych warunków noclegu. Irlandzki przewoźnik odpiera zarzuty, sugerując, że sytuacja jest mistyfikacją.

Kontrowersyjne zdjęcie zostało opublikowane na profilu facebookowym SNPVAC - portugalskiego związku zawodowego personelu pokładowego. Widzimy na nim pracowników Ryanaira, którzy śpią na podłodze w jednym z pokoi biurowych na lotnisku. Zdjęcie zostało udostępnione, aby zwrócić uwagę na problem niegodziwych warunków pracy osób zatrudnionych przez irlandzkiego przewoźnika.

Zdjęcie zrobiono w niedzielę rano na lotnisku w Maladze. 24-osobowa załoga, która wylądowała tam chwilę po północy, była zmuszona nocować na lotnisku, ponieważ ich loty powrotne zostały odwołane ze względu na szalejący w Portugalii huragan Leslie.

Dlaczego ten bilet jest taki tani? Jak oszczędzają tanie linie lotnicze

Członkowie załogi pokładowej - piloci i stewardesy - całą noc spędzili w pokoju, w którym znajdowały się głównie krzesła. Do pomieszczenia dostali się tylko dlatego, że jako jedno z niewielu było otwarte o tak późnej godzinie na lotnisku. Nie dość, że nie zapewniono im godziwych warunków do wypoczynku, to w dodatku nie mieli również dostępu do ciepłych posiłków i napojów. Dopiero nad ranem, ok. godz. 6, śpiących pracowników zastała obsługa lotniska, która otworzyła im specjalny pokój dla pasażerów VIP.

Ryanair tłumaczy się i zarzuca mistyfikację

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź linii lotniczych Ryanair. Przedstawiciele irlandzkiego przewoźnika twierdzą, że szukano noclegu dla pracowników uwięzionych na lotnisku, ale bezskutecznie. Tej nocy bowiem wszystkie okoliczne hotele były już przepełnione z racji święta narodowego, które akurat odbywało się w Hiszpanii.

Ryanair sugeruje również w rozmowie z Express.co.uk, że zdjęcie zostało zainscenizowane, a pracownicy nie spali na podłodze, tylko celowo się na niej położyli. Przedstawiciele irlandzkich linii lotniczych dodają także, że załoga pokładowa spędziła w pokoju biurowym chwilę, a nie całą noc.

Tłumaczenia firmy nie przekonały jednak związkowców. Przedstawiciele SNPVAC zapowiedzieli, że skierują skargę do władz lotnictwa cywilnego przeciwko liniom lotniczym Ryanair.

Komentarze (22)
Załoga Ryanaira musiała spać na podłodze, bez posiłków i napojów. Irlandzki przewoźnik się tłumaczy
Zaloguj się
 • Maciek Sęp

  Oceniono 12 razy 8

  Jim Atkinson: "It is openly admitted by the people in the photo that it is a “protest picture.” They were trapped in a small space for 5 hours — from 1am to 6am — and they wanted to communicate to the world that Ryanair provides no bed to stranded overnight crews."

 • bodziaw12

  Oceniono 10 razy 4

  a ja chciałam przeczytać jak macierewicz uciekał z internowania i drugi artykuł o Agacie Duda, że będzie pracowała na etacie za 13.5 tys. dożywotnio, ale mogłam bo wystąpl błąd, czy to już cenzura?

 • dante_waw

  Oceniono 2 razy 2

  .... ciekawe jak takie niewyspane stewardesy przeprowadza ewakuacje w momencie zagrozenia.. albo taki kimajacy na marmurowej podlodze pilot bedzie skoncentrowany na ladowaniu

  Do tej pory Ryanair byl znany z tego ze oszczedzal na wszystkim tylko nie na bezpieczenstwie... ale zdaje sie i ten mit upada....

  Takze cieszmy sie z tanich biletow Ryanaira do pierwszej katastrofy... a jezeli zdarzy sie wypadek okaze sie ze linia Ryanair to zbior podmiotow gospodarczych ktorych nie mozna scigac o odszkodowanie... a firma nie posiada zadnego majatku...

 • nosorozecwlochaty

  Oceniono 18 razy -4

  Spali w butach?
  Chyba jednak zdjęcie pozowane, tylko nieudolnie

 • bamapo

  Oceniono 7 razy -5

  Ryanair to starzy wyzyskiwacze ale tutaj jestem skłonny uwuerzyć w mistyfikację. Czwórka śpi równo w rzędzie odwrócona w jednym kierunku? Wygląd bardziej na jakiś układ orgiastyczny.

 • jetlag1

  Oceniono 5 razy -5

  Fake News!

 • siwywaldi

  Oceniono 19 razy -5

  Dla mnie to też pic, z co najmniej dwóch powodów:
  Po pierwsze NIE kładli by się na podłodze w służbowych ubraniach, w których obsługują pasażerów, a po drugie, nawet na lotnisku w Maladze NIE JEST aż tak ciepło, by wytrzymać całą noc leżąc na podłodze w cienkich koszulach i bluzkach z krótkim rekawem

 • marcin1948

  Oceniono 11 razy -7

  To nie jest tak jak napisaliście.Oni oglądali zdjęcia z ciamajdanu i chcieli być jak leżący na asfalcie Diduszko :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX