Kolejne zmiany w polityce bagażowej Wizz Aira. Duży bagaż podręczny już nie będzie darmowy

Wizz Air znów zmienia swoją politykę bagażową. Nowe zasady wejdą w życie od 1 listopada. Pasażerowie, którzy nie wykupią usługi WIZZ Priority będą mogli zabrać za darmo tylko małą walizkę.

Za zmianami w politykach bagażowych tanich linii lotniczych czasami trudno nadążyć. W sierpniu informowaliśmy o zmianach wprowadzonych zarówno przez Ryanaira, jak i przez Wizz Aira.

Ten pierwszy przewoźnik zdecydował, że od 1 listopada 2018 roku darmowy będzie tylko mały bagaż podręczny, którego rozmiary zostaną zmienione - będzie to 40x20x25 cm zamiast 35x20x20 cm. Duży bagaż podręczny od tej pory będzie płatny (będzie go można zabrać na pokład po kupieniu pierwszeństwa wejścia do samolotu lub nadać przy odprawie za 10 euro). 

Dlaczego te same loty trwają dziś dłużej niż 10 lat temu?

Wizz Air natomiast wprowadził wówczas nieco łagodniejsze zmiany. Dotknęły one tych, którzy nie wykupili pierwszeństwa wejścia na pokład. Póki co, bagaże takich pasażerów są bezpłatnie oddawane do luku już przy stanowisku odpraw. Chodzi o walizki o maksymalnych wymiarach 55x40x23 cm. Do samolotu można zabrać bagaż, którego rozmiar nie przekracza 40x30x18 cm i można umieścić go pod fotelem.

Wizz Air idzie w ślady Ryanaira. Duży bagaż podręczny już nie będzie bezpłatny

Okazuje się jednak, że Wizz Air na zmianach, które zapowiedział w sierpniu z dnia na dzień, nie zamierza poprzestać. Teraz węgierski przewoźnik ogłosił, że od 1 listopada 2018 przepisy znów zostaną zmodyfikowane.

Według komunikatu, który pojawił się na oficjalnej stronie linii lotniczej, pasażerowie, którzy nie wykupią usługi WIZZ Priority będą mogli zabrać ze sobą na pokład tylko mały bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20 cm. Ci, którzy chcą zabrać także większą walizkę (55x40x23 cm) muszą za nią zapłacić, kupując wcześniej wspomniane pierwszeństwo wejścia na pokład. Ceny WIZZ Priority zaczynają się od pięciu euro.

Nie będzie już możliwości, aby za darmo nadać duży bagaż podręczny. Pojawi się natomiast trzeci rodzaj bagażu rejestrowanego:

Dodatkowo Wizz Air wprowadza nowy typ bagażu rejestrowanego o wadze 10 kg, oprócz już dostępnych opcji 20 i 32 kg

- czytamy w komunikacie przewoźnika. Cena tego bagażu ma się zaczynać od siedmiu euro.

Pojawiła się też informacja o pasażerach, którzy zakupili bilety przed 10 października (czyli przed dniem ogłoszenia zmian) na loty w dniu 1 listopada lub po tej dacie. Jeśli nie posiadają usługi WIZZ Priority, ich rezerwacja zostanie rozszerzona o bezpłatny bagaż rejestrowany o wadze 10 kg. W przypadku klientów, którzy zakupili usługę przewozu bagażu rejestrowanego o wadze 20 lub 32 kg, do rezerwacji zostanie dodana usługa WIZZ Priority.

Komentarze (8)
Kolejne zmiany w polityce bagażowej Wizz Aira. Duży bagaż podręczny już nie będzie darmowy
Zaloguj się
 • dziadwawelski

  Oceniono 10 razy 8

  Podobno zamierzają wprowadzić tz "zestaw Kalkszteyna" zwany także "pakietem smoleńskim", który będzie sprowadzał się do możliwości zabrania na pokład tylko dwóch "małpek" z polską wódeczką ;-))

 • mazzinl890

  Oceniono 9 razy 7

  Absolutnie męczące cw€le.
  Absolutnie!

 • aronia0

  Oceniono 2 razy 2

  Tanimi liniami nalezy podrozowac tylko z malo torba/malym plecakiem, nie wykupujac absolutnie zadnych opcji. Wtedu faktycznie jest tanio.
  Tanie linie sprzedaja tanio bilety, ale odkuwaja sie na dodatkowych opcjach.

 • pilot.tv

  Oceniono 3 razy 1

  Wizzair nigdy nie mial w cenie biletu darmowego duzego bagazu. Raczej był to rozmiar reklamowki z Biedry. Teraz bedzie to rozmiar malej torby na owoce z Biedry. Chcesz latac rozsadnie lataj LOTem lub zostan milionerem i kup sobie własny samolot.

 • alighator2x

  0

  zasadnicze pytanie: trzeba zaplacic za wiekszy bagaz podreczny wnoszony na poklad, czy w ogole za jego posiadanie?

 • random_login

  0

  Ale to nie ma absolutnie znaczenia co oni sobie tam wymyślą. Mogą kazać dopłącać za siedzenie, pilota i klimę podczas lotu. Mogą sobie tę cenę rozbijać na dowolną ilość składników. Im więcej tym głupiej. Ważne jest ile płacisz na końcu. Bo te ceny się porównuje. Przeklikasz te wszystkie opcje i wyjdzie ci cena X. Jak będzie większa niż u konkurencji to pójdziesz dalej. Jeśli zmieścisz się w walizkę wielkości portmonetki to lecisz tanio. Jak masz więcej bagaży to już się musisz zastanowić jak się spakować i czym lecieć. Upierdliwe to, ale łachy nie robią.

  Inna sprawa, że Wizzair ostatnio tak mocno podupadł z jakością, ceną i upierdliwością że ywgląda jakby mieli duże kłopoty finansowe i łapią się ostatnich desek ratunku. Ale to już zupełnie inna historia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX