Tak traktuje się bagaże na lotnisku w Hongkongu. Nagranie robi furorę w sieci. Ludzie oburzeni

Zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje z bagażami od momentu ich odprawy do odbioru z lotniskowej taśmy? Nagranie, które trafiło do sieci, może was niezbyt miło zaskoczyć.

Jedna z pasażerek lotu do Hongkongu, Marcela Fernanda Solis Walker, umieściła na Facebooku krótkie nagranie z lotniska. Kobieta, podczas wysiadania z samolotu zauważyła, jak "wyjątkowo" traktowane są walizki podróżnych przez obsługę portu lotniczego. Oburzona, nie omieszkała podzielić się swoją obserwacją z innymi.

Kobieta przyłapała bagażowych podczas rutynowej czynności, jaką jest pakowanie walizek pasażerów do metalowego wózka, którym potem transportowane są do budynku lotniska. Na nagraniu wyraźnie widać, jak bagaże rzucane są do niego, nawet te oznaczone jako szkło. Miny pracowników lotniska mówią same za siebie.

Tak właśnie traktowane są nasze ukochane bagaże. Nagrałam ten filmik dzisiaj rano, kiedy przyleciałam do Hongkongu

- czytamy w opisie do nagrania.

Skandaliczne nagranie błyskawicznie obiegło sieć. Minął zaledwie tydzień od jego publikacji, a już ma siedem mln wyświetleń, 10 tysięcy komentarzy oraz ponad 110 tysięcy udostępnień.

Oburzeni ludzie z całego świata nie zostawili suchej nitki na obsłudze lotniska w Hongkongu:

Ci ludzie ewidentnie nie są zadowoleni ze swojej pracy. Mam nadzieję, że wkrótce ją stracą.
Wstrząsające. Oni wszyscy powinni zostać zwolnieni!

Autorka filmiku zapewnia, że opublikowała go to po to, aby ostrzec wszystkich przed tym, co może się dziać na lotniskach. Podkreśla przy tym, że jej celem absolutnie nie było zaszkodzenie tym konkretnym pracownikom portu lotniczego w Hongkongu.

Lotnisko się tłumaczy

Do nagrania odniósł się rzecznik firmy (podwykonawcy), która zajmuje się transportem bagażu na feralnym lotnisku. Zapewnił, że jego przedsiębiorstwo już zajęło się sprawą. Przeprosił również wszystkich za zaistniały incydent.

Komentarze (72)
Tak traktuje się bagaże na lotnisku w Hongkongu
Zaloguj się
 • roman_kruk

  Oceniono 39 razy 31

  W Polsce nie do pomyślenia. Ziobro zaraz kazałaby aresztować filmujacego i po sprawie. Takie filmowanie to przecież atak na katolicka Polskę.

 • kevojarvi

  Oceniono 33 razy 29

  Jeśli Ci goście poniosą jakieś konsekwencje to tylko za to, że mieli pecha i zostali nagrani, zarząd lotniska dobrze wie że to standard, niestety ale taka jest prawda. Swoja drogą to dobrze, że nagrywająca nie była świadkiem bardziej dosadnego traktowania bagaży bo pewnie zeszła by na zawał widząc jak jej "ukochane bagaże" są naprawdę traktowane.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 26 razy 24

  Ja widziałem coś podobnego podczas ładowania do auta poczty paczek. Na szczęście nie były to moje paczki..Ale twierdzenie że to się wydarza tylko w Azji jest błędne...

 • 227rom

  Oceniono 21 razy 19

  Identyczne zachowanie i brak szacunku dla cudzej własności występuje nagminnie również na lotniskach w Polsce.

 • shtalman

  Oceniono 48 razy 16

  Ale latać za 20 PLN to każdy chce, dopłaćcie pracownikom to będą te walizki całować przed odłożeniem na wózek

 • known2own

  Oceniono 15 razy 15

  Dla wszystkich broniących słabej jakości obsługi "bo tak musi być, oni są słabo opłacani". Lotnisko w HK zarabia rocznie w przeliczeniu ponad 4 Miliardy PLN na czysto. Naprawde ich stać np. na dodatkowego gościa, który będzie stał na pace i jako tako układał te walizki.

 • ucan2

  Oceniono 12 razy 12

  Widać, że goście mają awersję do walizek. To tak jakby dentysta miał awersję do zębów a informatyk do komputera.

 • wiezet

  Oceniono 11 razy 9

  Zakazać lotow do Honkonga, zakazać latać z bagażami, i najważniejsze- zakazać filmowania czegokolwiek na lotnisku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX