We Włoszech powstał najwyższy most wiszący w Europie. Piękne widoki, ale tylko dla odważnych

W Lombardii oddano do użytku najwyższy most tybetański w Europie. Został on zawieszony ponad 140 metrów nad dnem doliny. Turyści już mogą po nim spacerować.

Włochy mogą pochwalić się kolejną atrakcją, która przyciągnie turystów do północnej części kraju. W górskiej miejscowości Ponte in Valtellina (prowincja Sondrio) stworzono 234-metrowy most tybetański Ponte nel Cielo, co w dosłownym tłumaczeniu z języka włoskiego oznacza Most na niebie. To kładka, która została zwieszona między dwoma wzniesieniami - Campo Tartano i Frasnino.

 

Spacer 140 metrów nad dnem doliny

Co ciekawe, najnowsza atrakcja Lombardii wisi ponad 140 metrów nad dnem doliny. Jest to więc obecnie najwyższy most wiszący w Europie. Już niedługo w tej okolicy powstanie stały punkt obserwacyjny dla turystów. Prawdopodobnie będzie się on znajdował na polanie Frasnino.

 

Obecnie bilet wstępu na Ponte nel Cielo kosztuje pięć euro, czyli ok. 21 zł. Można go kupić w kasie w Campo Tartano przy ulicy Via Costa. Na most turyści mogą wchodzić codziennie w godzinach 9.30-16.30, a w soboty do zachodu słońca. Mimo niesamowitych widoków, taki spacer nie jest jednak polecany wszystkim. Z atrakcji powinny zrezygnować zwłaszcza osoby, które cierpią na lęk wysokości.

Jak tam dotrzeć?

Do miejscowości, w której znajduje się most, dojeżdża pociąg z Mediolanu. Podróż zajmuje trzy godziny. Koszt biletu w jedną stronę wynosi około 10 euro. Stacja końcowa to Ponte in Valtellina. 

Włochy sfilmowane przy pomocy drona. Piękne zabytki i krajobrazy

Więcej o: