Uwaga podróżnicy! Komu Kolosy, komu?

Do 31 grudnia można zgłaszać kandydatów do statuetek Kolosów za ubiegłoroczne osiągnięcia podróżnicze

Prestiżowe, cenione w środowisku figurki przypominające posągi z Wyspy Wielkanocnej przyznawane są od sześciu lat w pięciu kategoriach: Podróże, Żeglarstwo, Alpinizm, Eksploracja Jaskiń oraz Wyczyn Roku. Prezentacje nominowanych oraz ogłoszenie wyników i wręczenie nagród tradycyjnie odbędzie się podczas Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Teatrze Miejskim im. Gombrowicza w Gdyni 3-6 marca 2005 r.

Kandydaci mogą zgłaszać się sami, ale mogą to uczynić również kluby, znajomi, rodzina, a nawet czytelnicy. Formularze zgłoszeniowe znajdziemy na: www.kolosy.pl . Tam również można poznać dotychczasowych laureatów, skład kapituły, a wkrótce też szczegółowy program gdyńskich spotkań.

Prócz Kolosów czeka jeszcze Nagroda im. Andrzeja Zawady - ufundowany przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka czek na 10 tys. zł do wykorzystania podczas kolejnej wyprawy (nie musi być to wcale wyprawa górska, co może sugerować nazwa; jedyne ograniczenie dotyczy wieku - laureat nie powinien przekroczyć 26 lat). Zgłoszenia do tej nagrody oraz do wzięcia udziału w Fotoplastykonie (dzień krótkich pokazów slajdów i filmów) na stronie urzędu miasta Gdynia: www.gdynia.pl/?co=turystyka/osp