Powstał ranking najtańszych miast na weekendowy wypad jesienią. W pierwszej trójce jest też jedno z Polski

Nie macie zbyt dużego budżetu, a chcielibyście wyskoczyć gdzieś na weekend jesienią? Trivago przygotował zestawienie europejskich miast, w których nie wydacie fortuny na nocleg. Wśród nich, na trzecim miejscu rankingu, uplasował się Kraków.

Weekendowe wypady, zwłaszcza do modnych miejsc, mogą poważnie nadwyrężyć nasz budżet. Bywa, że choć sam przelot kosztuje grosze, na miejscu trzeba wydać niemałą fortunę, zwłaszcza na jedzenie i... nocleg.

Więcej na ten temat:

Z pomocą budżetowym podróżnikom przychodzi Trivago. Serwis przeanalizował średnie ceny za dobę w hotelowych pokojach w 15 europejskich miastach. W ten sposób udało się ustalić, gdzie tej jesieni za nocleg zapłacimy najmniej.

Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Kraków wśród najtańszych miast na jesienny weekendowy wypad

Na pierwszym miejscu zestawienia znalazło się Soczi, najbardziej znane z organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku. Za noc w tym rosyjskim kurorcie, leżącym nad Morzem Czarnym, trzeba zapłacić średnio 288 zł. Tuż za nim plasuje się Stambuł, w którym wynajem hotelowego pokoju kosztuje około 341 zł. Z kolei na trzecim miejscu znalazł się Kraków ze średnią ceną 384 zł za noc w hotelu.

Na czwartym miejscu ze średnią ceną 451 zł uplasowała się Bruksela. Tuż za nią są Ateny - 509 zł,  Lizbona - 528 zł, Berlin - 542 zł, Wiedeń i Rzym - 561 zł. Pierwszą dziesiątkę zamyka natomiast Barcelona z ceną 609 zł za pokój.

Zestawienie zamyka pięć najdroższych miast. Tu nie powinno być zaskoczenia. Najtańszy z najdroższych jest Londyn, w którym za noc w hotelu trzeba zapłacić średnio 702 zł. Kolejno w Zurychu jest to 721 zł, w Paryżu 725 zł, a w Dublinie 826 zł. Najdroższy w zestawieniu okazał się Amsterdam. By spędzić noc w hotelu, który mieści się w stolicy Holandii, trzeba mieć przy sobie średnio 830 zł.

Kraków doceniony

Kraków - panorama miasta z lotu ptakaKraków - panorama miasta z lotu ptaka Fot. DzidekLasek /pixabay.com (CC0 Creative Commons)

To nie pierwszy "sukces" Krakowa w podobnych zestawieniach. W ostatnich dniach na swoich listach najlepszych budżetowych miast na weekendowy wypad umieściły go portal Travel Planet i Travel Supermarket (w obydwu stolica Małopolski zajęła wysokie, czwarte miejsce). Niedawno pisaliśmy wam również o tym, że znalazł się on w gronie 10 "najwspanialszych miast świata" (z ang. The Most Excellent Cities in the World), który stworzył portal Trip Advisor (więcej na ten temat: Kraków niczym Bali czy Marrakesz. Trafił do rankingu 10 "najwspanialszych na świecie").

Za co tak doceniają nasz Kraków poza granicami kraju? Niska cena hotelowego pokoju to nie wszystko. Lonely Planet, które ostatnio umieściło Kraków na liście "Topowych kierunków 2018 roku" chwali np. niedrogie atrakcje, zabytki i kuchnię (więcej na ten temat).

Czytaj również:

Wybrali najlepsze plaże nad Morzem Bałtyckim. Wśród nich są też trzy z Polski

Polskie miasta w czołówce europejskiego rankingu. W końcu wygrywamy, ale czy kategoria zaskakuje?

Pasażerowie wybrali najlepsze lotniska na świecie. Na zwycięskim basen i ogrody. Jest też jedno z Polski

Więcej o: