Ludzie zachwycają się tunelem w Anglii. "Wspaniałe dzieło", "Trzeba zobaczyć". Tylko że to wcale nie atrakcja turystyczna

W serwisie TripAdvisor pojawiło się 17 stron z recenzjami turystów pod "atrakcją" Bude tunnel. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że chodzi o... plastikowy daszek przy sklepie.
Wspaniałe, cylindryczne dzieło!
To tunel, który trzeba zobaczyć
Odwiedziliśmy tunel dwa razy i jesteśmy z żoną oszołomieni, że ta atrakcja jeszcze nie jest na liście UNESCO

- to zaledwie trzy ze 170 recenzji, które pojawiły się w serwisie TripAdvisor pod "atrakcją" o nazwie Bude tunnel w Kornwalii. Do tego trzeba dodać też dziesiątki zdjęć, które turyści chętnie robili sobie w tunelu. Konstrukcja szybko zyskała wysoką ocenę. W tej chwili jest to 4,5 w pięciogwiazdkowej skali. Tunel pojawił się też na drugim miejscu listy "Rzeczy, które trzeba zobaczyć w Bude".

Dlaczego ten bilet jest taki tani? Jak oszczędzają tanie linie lotnicze

Kolejnych wpisów nie można już jednak publikować, bo TripAdvisor tymczasowo zablokował możliwość recenzowania obiektu. I miał ku temu słuszny powód.

Bude tunnel w rzeczywistości wcale nie jest atrakcją turystyczną. To zwykły, plastikowy daszek przy supermarkecie, który ma chronić przed deszczem klientów przechodzących z parkingu do sklepu.

Pierwsza recenzja pojawiła się już we wrześniu 2017 roku. Jej autor napisał, że bardzo wygodnie było przedostać się z samochodu do sklepu i nie zmoknąć po drodze. Na koniec dodał, że poleca wszystkim wizytę w tunelu i z pewnością odwiedzi go jeszcze raz. 

Recenzja z serwisu TripAdvisor przy 'atrakcji' Bude tunnelRecenzja z serwisu TripAdvisor przy 'atrakcji' Bude tunnel screen TripAdvisor

Użytkownicy podchwycili pomysł i zaczęli publikować kolejne opinie, aż w końcu tunel zyskał miano atrakcji turystycznej. To właśnie przez fałszywe recenzje TripAdvisor zdecydował się zablokować możliwość dodawania wpisów.

- Z powodu niedawnych wydarzeń, które przyczyniły się do zainteresowania mediów i spowodowały napływ zgłoszeń recenzji nie opisujących doświadczeń z pierwszej ręki, czasowo zawiesiliśmy możliwość publikowania nowych opinii o tym miejscu. Jeśli chcesz podzielić się swoim doświadczeniem, wróć wkrótce - brzmi adnotacja serwisu na stronie z recenzjami tunelu.

To nie pierwszy razy, gdy w serwisie TripAdvisor mamy do czynienia z fałszywymi opiniami. Pisaliśmy już o mężczyźnie, który postanowił zrobić ze swojej szopy ekskluzywną restaurację. Dzięki (nieprawdziwym) opiniom w serwisie, jego lokal, który w rzeczywistości nie istniał i nikt nigdy go nie odwiedził, stał się najlepszą restauracją w Londynie.

Trzeba jednak pamiętać, że pisanie fałszywych recenzji może skończyć się poważnymi konsekwencjami. Jak w przypadku mężczyzny, który rozsyłał do właścicieli różnego rodzaju lokali usługowych oferty, w których proponował, że jego pracownicy napiszą pochlebne opinie o ich działalności i zamieszczą je na TripAdvisorze. Oczywiście odpłatnie. Został za to skazany na dziewięć miesięcy więzienia i karę ośmiu tysięcy euro grzywny. 

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: