To będzie najdłuższa krajowa trasa lotnicza na świecie. Pasażerowie spędzą w powietrzu prawie 12 godzin

Linie Hawaiian Airlines wiedzą, jak pobić rekord. To do nich będzie należeć ten za najdłuższe (pod względem czasu, nie odległości) na świecie krajowe połączenie lotnicze. Rejs ma trwać aż 11 godzin i 40 minut.

Rekordowy lot będzie odbywał się na terenie Stanów Zjednoczonych. Przewoźnik Hawaiian Airlines ogłosił bowiem, że od 4 kwietnia 2019 roku zostanie uruchomiona trasa z Bostonu do Honolulu na Hawajach, na której lot będzie trwał 11 godzin i 40 minut. W drugą stronę będzie jednak krócej - podróżni spędzą w przestworzach "tylko" 10 godzin i 15 minut. 

Samoloty mają latać pięć razy w tygodniu, a loty będą obsługiwane Airbusem A330-200. Na pokładzie tej maszyny zmieści się 276 pasażerów. 

Uruchomienie takiego połączenia detronizuje trasę z Paryża do Saint-Denis na wyspie Reunion (departament zamorski Francji), która przez wiele lat nosiła tytuł najdłuższej krajowej trasy lotniczej na świecie. Na stronie Air Austral, jednego z przewoźników, który obsługuje to połączenie, czytamy, że szacowany czas przelotu z Paryża na Reunion to 11 godzin.

Dlaczego te same loty trwają dziś dłużej niż 10 lat temu?

Trzeba jednak dodać, że francuska trasa pozostanie rekordowa pod innym względem. Również chodzi o długość, ale w kilometrach. Według strony Air Austral samolot, który leci z Paryża na Reunion, pokonuje 9364 kilometry. Lot z Bostonu do Honolulu to natomiast 8200 kilometrów.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Komentarze (45)
To będzie najdłuższa krajowa trasa lotnicza na świecie. Pasażerowie spędzą w powietrzu prawie 12 godzin
Zaloguj się
 • Moje konto

  Oceniono 38 razy 24

  Najdłuższa krajowa to będzie z Radomia do Baranowa przez Włoszczową.

 • aska.luczak

  Oceniono 5 razy 5

  Za to dumna Polska ma najkrótszą, LOT Lublin-Warszawa 20 minut w rzeczywistości i mimo iż trasa raz zbankrutowała, LOTowskie kacyki znów będą wozić (p)osłów za darmo, tj. za nasze.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 14 razy 4

  najdłuższa krajowa to był kiedyś pociąg Przemyśl - Kołobrzeg... już nie pomne dokładnie ale trasę 1040 km pokonywał w jakieś 24 godziny

 • diesel_7

  Oceniono 16 razy 4

  Palmę pierwszeństwa ma lot z Wawy do Lublina brawo PIS o take Polske walczylismy

 • rasta-mw

  Oceniono 2 razy 2

  i tak daleko im do rekordów naszej PKP, są trasy które szybciej przejdziemy pieszo niż przejedziemy pociągiem, takie uroki dobrej zmiany na kolei.

 • cerebral.palsy

  Oceniono 4 razy 2

  Niech tylko Francuzi uruchomia loty non-stop z Paryża na Polinezje Francuską I będzie rekord nie do pobicia. Obecnie na tej trasie jest miedzyladowanie w Los Angeles.

 • xsawer

  Oceniono 1 raz 1

  A kto zabroni LOTowi latać z Warszawy do Radomia nad biegunem północnym?

 • ksobier

  Oceniono 1 raz 1

  Z Londynu na Falklandy lecieć cessną. Będzie i najdłużej i najdalej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX