Wizz Air tnie siatkę połączeń z Polski. "Pod nóż" poszły m.in. trasy do Włoch, Portugalii i na Islandię

Wizz Air podjął decyzję o likwidacji kolejnego już w ostatnim czasie połączenia z Polski. Od zimy węgierski przewoźnik rezygnuje z lotów na trasie Poznań - Rejkjavik. Dlaczego?

Wizz Air nie będzie już oferował połączeń między Poznaniem (Port Lotniczy Poznań-Ławica) a stolicą Islandii - Rejkjavikiem. Tak wynika z informacji podawanych przez portal Fly4Free.pl.

Koniec lotów na Islandię

Samoloty w różowo-fioletowych barwach latały z Poznania na Islandię od marca 2018 roku. W miesiącach zimowych nie będzie to już jednak możliwe. Przewoźnik jeszcze tego oficjalnie nie potwierdził, ale już wiadomo, że osoby, które kupiły bilety do Rejkjaviku na ten okres, otrzymały propozycję lotów zastępczych z Wrocławia.

Ranking najlepszych linii lotniczych na świecie. W zestawieniu znalazły się Polskie Linie Lotnicze LOT

Decyzja węgierskiego przewoźnika może zaskakiwać, bo Islandia to popularny wśród Polaków kierunek. Wielu z nich zostaje tam na dłużej, by pracować - obecnie stanowią największą mniejszość narodową na wyspie.

Oprócz wysokich zarobków, przyjezdnych kusi jednak przede wszystkim wspaniała przyroda tego najbardziej wysuniętego na północ europejskiego kraju. Czarne plaże, zorze polarne, krajobrazy jak z Księżyca, wulkany, łąki ze ścieżkami elfów, gejzery i gorące źródła geotermalne przyciągają turystów przez cały rok.

Zobacz najpiękniejsze zorze polarne nie tylko z Islandii >>

To nie pierwsza taka informacja

Od kilku miesięcy Wizz Air rezygnuje z kolejnych połączeń lotniczych z polskich miast. Na początku tego tygodnia pojawiła się informacja, że od października węgierski przewoźnik nie będzie już oferował lotów z Lublina do Kijowa. W poprzednich miesiącach tanie linie zrezygnowały również m.in. z lotów z Wrocławia do Bari (Włochy), Porto (Portugalia) i Bazylei (Szwajcaria). 

Na razie przewoźnik nie podaje oficjalnego wyjaśnienia, które tłumaczyłoby ostatnie zmiany. Nieoficjalnie mówi się jednak, że do podjęcia decyzji o uszczupleniu siatki oferowanych z Polski połączeń zmusiły węgierską linię rosnące ceny ropy oraz spadek zainteresowania lotami na niektórych trasach. 

Zobacz także:

Komentarze (19)
Wizz Air tnie siatkę połączeń z Polski. "Pod nóż" poszły m.in. trasy do Włoch, Portugalii i na Islandię
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 26 razy 12

  Biedna Islandia. Taki piękny kraj a tam tez najechało się tej ciemnoty z Polski z jej katolickimi gusłami i mentalnym uwiądem i średniowieczem. Zectez nie siedzą i nie czczą tych swoich wyklętych tylko pchają sue do tej strasznej Europy.

 • aprilapril

  Oceniono 5 razy 5

  Polacy nie są żadną mniejszoscia narodowa na Islandii lecz migrantami. Wielka różnica.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 8 razy 4

  widać z Poznania nie ma obłożenia - zamiast piasć głiupoty, jak to macie w zwyczaju, bo w gazecie pracuja jacyś z Poznania czy Wrocławia czy Krakowa, to podawajcie jakie było zapełnienie samolotów na tych liniach

  i wtedy można zacząć się dziwić, gdy jakaś linia obcina połączenie np. z Gdańska, gdy ma wypełniony samolot w 95%

 • wasaty_janusz

  Oceniono 4 razy 2

  Islandia nie jest najbardziej na polnoc poloznym krajem w Europie, popatrzcie na mape, gdzie jest polnoc Norwegii, Finlandii czy Rosji (zakladajac ze traktujemy to miejce na mapie jako Europe 😎)

 • alicjads

  Oceniono 3 razy 1

  Nie wiem, jak jest w przypadku lotów na Islandię, ale obłożenie chyba nie jest kryterium utrzymania połączeń. Z Poznania mnóstwo lotów wykasowano -m.in. do Rzymu, do Barcelony, a na tych kierunkach samoloty zawsze były pełne.

 • striepo

  0

  Wizzowi Warszawa zafundowała dłuższe postoje na tankowanie, wskutek czego musieli pozmieniać trochę rozkład, doszły braki slotowe, dochodzi też limit operacji wieczornych.
  By utrzymać oferowanie w WAW trzeba było coś powycinać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX