Kino Helios w Gdańsku wśród najlepszych na świecie. W środku m.in. wykładziny od znanego projektanta

Serwis branżowy Celluloid Junkie uznał kino Helios w Galerii Forum w Gdańsku za kino miesiąca. Multipleks urzekł m.in.: "nowoczesnością, oryginalnym wystrojem i komfortowymi salami".

Celluloid Junkie to zagraniczny serwis poświęcony branży kinowej i filmowej. Regularnie śledzi i komentuje wydarzenia związane z przemysłem kinematograficznym, skupia także specjalistów w tej dziedzinie. Uwadze portalu nie uszło również otwarcie nowego kina sieci Helios w gdańskiej Galerii Forum, które odbyło się w czerwcu tego roku.

Nowe kino w Trójmieście do tego stopnia spodobało się redaktorom serwisu, że postanowili nagrodzić je tytułem kina miesiąca. Dzięki temu gdański multipleks znalazł się w gronie obiektów m.in. z: Los Angeles, Singapuru, Paryża czy Londynu.

Co sprawia, że film wygląda filmowo? Takie chwyty stosują specjaliści

Patrick von Sychowski, autor artykułu na temat kina Helios zlokalizowanego w Galerii Forum, zachwalał między innymi profesjonalną i miłą obsługę, nowoczesne wzornictwo, projekt kina i gadżety (np. ekrany LED zamontowane na ścianach i sufitach czy interaktywne nośniki, na których można za pomocą gestów wybrać zwiastuny filmowe do obejrzenia) oraz liczne udogodnienia dla klientów, w tym m.in. korytarz z wygodnymi sofami i fotelami, gdzie w spokoju można czekać na rozpoczęcie seansu, kawiarnię, w której serwowane są desery czy wreszcie kameralne sale kinowe.

W wystroju kina uwagę zwraca też oświetlenie. Lampy zostały zaprojektowane w formie zygzaków na ścianach i sufitach, przez co swoim wyglądem nieco przypominają lasery. Światło, które emitują, zmienia barwę z czerwonej na niebieską i fioletową.

Kino zwraca uwagę m.in. nowoczesnym designemKino zwraca uwagę m.in. nowoczesnym designem materiały prasowe helios.pl

Redaktorzy serwisu nie przeszli obojętnie również obok tzw. Helios Dream, czyli nowego konceptu sal kinowych, które znalazły się na górnym poziomie multipleksu. To pierwszy obiekt sieci, w którym pojawiło się takie rozwiązanie.

Sale są wyposażone w wygodne, skórzane fotele, które można regulować, wyróżniają się nowoczesnym wystrojem, wysoką jakością dźwięku (Dolby Atmos) i obrazu (4K). - To, co zostało stworzone na górze, przenosi kino Helios na zupełnie nowy poziom - pisze Patrick von Sychowski.

W salach Dream znalazły się wygodne, skórzane foteleW salach Dream znalazły się wygodne, skórzane fotele Adam Dereszkiewicz materiały prasowe kina Helios

Położona została tam również wykładzina, która pochodzi z kolekcji znanego francuskiego projektanta - Christiana Lacroix. Inspiracjami do jej stworzenia miały być dla niego jego miasto rodzinne, tkaniny i sztuka, a także jego osobiste doświadczenia. Wzór, który widnieje na wykładzinach, to tzw. Velour, który ma nadawać wnętrzom luksusowego charakteru. 

Cieszymy się z sukcesu trójmiejskiego kina tym bardziej, że sieć kin Helios - największa pod względem liczby multipleksów w Polsce - należy do spółki AGORA S.A.

Zobacz też: Polski salon fryzjerski najpiękniejszy na świecie. Wygrał prestiżowy konkurs. Ceny? Nawet powyżej 500 zł

Polska lodziarnia wśród 20 najlepszych w Europie według czytelników "The Guardian". Znacie ją?

Więcej o: