12 zł za skorzystanie z WC w jednej z knajp nad polskim morzem. Właściciel: Muszę dbać o najlepszą obsługę

W jednym z kołobrzeskich lokali gastronomicznych - TRio Molo Cafe - opłata za skorzystanie z toalety wynosi 12 zł. Właściciel podniósł cenę z 2 zł na sezon letni, bo, jak tłumaczy, "musi dbać o jak najlepszą obsługę swoich gości".

Drożyzna nad Bałtykiem w okresie wakacyjnym to żadna nowość, jednak położony w bezpośredniej okolicy kołobrzeskiego mola lokal TRio Molo Cafe zdecydowanie podnosi poprzeczkę w tej kwestii.

Jego właściciel i menadżer, Ryszard Pilecki, postanowił na sezon letni podnieść wysokość opłat za korzystanie z toalety w swoim lokalu aż do 12 zł, choć jeszcze kilka tygodni temu wynosiła 2 zł. Dlaczego? Wyjaśnił to w rozmowie z dziennikarzami "Super Expressu". Okazuje się, że to kwestia "wydajności pomp" i "dbałości o jakość obsługi".

- Cena WC jest częściowo zależna od wydajności pomp, które zostały zamontowane na Głowicy Mola. Molo jest obiektem specyficznym. Ja jako właściciel muszę dbać o jak najlepszą obsługę naszych gości, zgodnie z przepisami sanepidu. Dlatego cena została podniesiona na okres letni - tłumaczy nieco enigmatycznie właściciel.

"Kupno lodów nie uprawnia do korzystania z WC"

Co ciekawe, zapłacić za toaletę (w lokalu są w sumie trzy kabiny dostępne dla gości, którzy mogą z nich skorzystać po okazaniu paragonu) muszą nawet niektórzy klienci. Obowiązek dotyczy tych, którzy wstąpili do lokalu tylko po to, żeby kupić lody czy pamiątki sprzedawane tam przez - jak wynika z wypowiedzi menadżera - partnerów biznesowych.

Kartka na drzwiach kawiarni informuje wyraźnie, że "Kupno lodów nie uprawnia do korzystania z miejsc kawiarnianych i WC" (jej zdjęcie "na dowód" tabloid zamieścił w swoim tekście).

Pan Pilecki wyjaśnia, że ich sprzedażą zajmują się inne podmioty gospodarcze, a on "nie widzi powodu, dla którego miałby udostępnić toalety za darmo dla ludzi nierobiących zakupu w jego kawiarni". Po prostu.

"Nieporównywalne z niczym innym". Hel jest piękny, ale takiego go jeszcze nie widzieliście... [TRIP WE DWOJE]

***

Co sądzicie o takich praktykach? Uważacie, że właściciele lokali gastronomicznych nad Bałtykiem przesadzają z windowaniem cen za swoje usługi i produkty? A może sami spotkaliście się z podobną sytuacją? Podzielcie się z nami swoimi historiami i opiniami - piszcie na adres kobieta@gazeta.pl.

Zobacz też:

Komentarze (122)
12 zł za skorzystanie z WC w jednej z knajp nad polskim morzem. Właściciel: Muszę dbać o najlepszą obsługę
Zaloguj się
 • grizz8

  Oceniono 65 razy 43

  Cena jest dla osób nie będących klientami... Pewnie robiono oborę więc podniesiono ceny. Pretensje kierujcie do miast nadmorskich, które chcą żyć z turystów a nie potrafią rozwiązać problemu toalet.

 • dejtrejder

  Oceniono 41 razy 39

  To niech Kołobrzeg zacznie budować toalety publiczne. Opłatę klimatyczną to potrafią brać bez zmrużenia oka od przyjezdnych...

 • zigzaur

  Oceniono 37 razy 35

  "Szeląg dam od wychodu, nie zjem, jeno jaje.
  Drożej szram niźli jadam, złe to obyczaje."
  Jan Kochanowski

  Razu pewnego przy autostradzie na Węgrzech skorzystaliśmy z WC. Ajent łamaną niemczyzną zażądał opłaty. Uzasadnił to tym, że w Polsce musiał zapłacić za WC.

  Polak, Węgier to, mospanie,
  obciążają się za szranie.

 • kamuimac

  Oceniono 64 razy 24

  w czym niby problem - ewidentnie kawiarnie odwiedzały tłumy "turystów" którzy wchodzili tylko do wc - irytujac przy tym prawdziwych klientów.

  bardzo dobra reakcja właścieciela - jak kogoś faktycznie przyprze to i 20 zł gotowy zapłacić. lepsze to niż korzystanie z publicznych toi toi'ów

 • Gal Anonim

  Oceniono 27 razy 19

  DOSKONAŁE PRAKTYKI! Rozumiem, że to jest "pierwsza potrzeba", ale to jest jego lokal, jego kawiarnia. Dlaczego miałby gościć setki klientów dziennie, którzy przyszli mu zanieczyścić toaletę? To nie jest publiczny szalet. On tam musi regularnie ze szczotą biegać. Cena jest tylko dla osób, które nie są klientami JEGO PRZYBYTKU. Jeśli już jesteś takim socjalistą, to postaw toaletę na molo, wpuszczaj za darmo i czyść... w czynie społecznym.

 • Van der Seck

  Oceniono 34 razy 16

  I bardzo dobrze. Turysci wchodzili, zapewne zostawiali syf: obsikane wszystko dookola i zuzyty papier poza wc (o tym zabranym "na wynos, jakby die dziecku jeszcze zachcialo.." nie wspomne), wiec sie doczekali. Sluszna decyzja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX