W Wietnamie otworzyli most widokowy, który podtrzymują ogromne dłonie. Zawisł na wysokości 1400 metrów

W wietnamskim mieście Da Nang w górskim resorcie Ba Na Hills została otwarta nowa atrakcja dla turystów. To most, który jest jednocześnie tarasem widokowym. Uwagę zwracają niezwykłe podpory konstrukcji.

Złoty Most w Wietnamie otwarty został w czerwcu tego roku. Zawisł na wysokości 1400 metrów nad poziomem morza w okolicy górskiego resortu Ba Na Hills i ma 150 metrów długości. Takie położenie gwarantuje spacerowiczom możliwość podziwiania spektakularnych widoków na okoliczne szczyty i doliny. Nic więc dziwnego, że atrakcja już przyciąga tłumy turystów.

Dodatkową atrakcją są dwie gigantyczne dłonie, które podtrzymują konstrukcję. Podpory zostały wystylizowane tak, aby wyglądać na stare, nadgryzione zębem czasu, co nadaje miejscu atmosfery mityczności. Serwis Bored Panda porównał most do budowli rodem z "Władcy Pierścieni".

 

Choć dłonie wyglądają, jakby były wykute z kamienia, w rzeczywistości tak nie jest. Przedstawiciel firmy TA Corporation, która zaprojektowała most, w rozmowie z Bored Pandą wyjaśnia, że najpierw został zaprojektowany szkielet dłoni, który następnie pokryto stalową siatką. Na koniec dodane zostało włókno szklane, twórcy postarali się też o odpowiednią stylizację podpór. Budowa całego mostu trwała rok.

Chcesz jechać do Wietnamu? Ten film pomoże ci podjąć decyzję

Zobacz też: Właśnie został otwarty kolejny szklany punkt widokowy nad przepaścią. Ludzie znów płaczą ze strachu

Więcej o: