Z rozkładu połączeń Wizz Aira zniknęło kilkanaście lotów. Między innymi do Portugalii. Co się dzieje?

Przeglądając rozkład połączeń Wizz Aira na jesień, można zauważyć, że zniknęło z niego kilkanaście połączeń, głównie z Warszawy i Katowic. Zapytaliśmy przewoźnika, czym jest to spowodowane.

O tym, że od jesieni z rozkładu zniknie wiele połączeń realizowanych przez linie lotnicze Wizz Air, poinformował serwis Fly4Free. Wśród zlikwidowanych znalazły się głównie połączenia z Warszawy i z Katowic.

Od połowy września w systemie nie są już dostępne trasy Katowice - Memmingen (ostatni lot 14 września) i Katowice - Malaga (16 września). W październiku kończą się loty z Warszawy do Bratysławy (ostatni lot 11 października) i z Warszawy do Wilna (19 października). Niepokojąco wygląda też listopad, kiedy z siatki znikają trasy: Warszawa - Bazylea (27 października ostatni lot), Warszawa - Porto (24 października), Warszawa - Lizbona (26 października), Katowice - Porto (26 października) i Katowice - Lizbona (24 października), Katowice - Neapol (27 października), Katowice - Bari (27 października), Katowice - Teneryfa (26 października) i Warszawa - Nicea (27 października). Niedostępne są również trasy Katowice - Agadir oraz Wrocław - Agadir. Pozostało jedynie połączenie z Warszawy.

Każdy samolot, którym latasz jest dziurawy. Dlaczego tak jest?

Węgierski przewoźnik nie wystosował żadnej oficjalnej informacji, która dotyczyłaby likwidacji wymienionych lotów. Nie było więc wiadomo, czy znikną one na stałe, czy chodzi tylko o zmianę godzin wylotów i przylotów, a może jest to po prostu błąd systemu. Poprosiliśmy przedstawicieli biura prasowego Wizz Air o wyjaśnienie tej sprawy.

Trasy tylko na lato

Udało nam się uzyskać odpowiedź w kwestii kilku wymienionych przez nas połączeń oraz kilku innych, o których nie wspomnieliśmy. Dowiedzieliśmy się, że loty z Warszawy do Billund, Bari, Bazylei, Lizbony, Nicei, Porto, z Katowic do Bolonii, Glasgow, Agadiru, na Teneryfę oraz z Wrocławia do Agadiru będą obsługiwane tylko w sezonie letnim. Zawieszone na sezon zimowy zostaną też loty z Katowic do Porto, Lizbony, Neapolu i Malagi. Całkowicie zlikwidowane zostaną natomiast trasy z Warszawy do Wilna, z Warszawy do Bratysławy i z Katowic do Memmingen.

Pasażerowie, których dotyczą te zmiany są o nich informowani i mogą skorzystać z innych połączeń, otrzymać zwrot kosztów lub 120 proc. wartości rezerwacji na konto WIZZ.

- Powszechną praktyką w branży lotniczej są zmiany częstotliwości lotów w zależności od sezonu oraz zainteresowania poszczególnymi trasami - przekonują przedstawiciele przewoźnika i dodają, że siatka połączeń z Warszawy, Katowic i Wrocławia jest dostosowywana w zależności od wydajności trasy i zapotrzebowań rynku.

Węgierskie linie lotnicze przekonują również, że pozostają zaangażowane w działalność na rynku w Polsce, o czym świadczy m.in. 21 nowych tras wprowadzonych w tym roku.

To może cię zainteresować:

Wizz Air otwiera aż 70 nowych połączeń. W ofercie z polskich lotnisk wakacyjne szlagiery i nowości

Zmiana w polityce bagażowej Wizz Air. Za bagaż podręczny nie zapłacimy, ale pod jednym warunkiem

Więcej o: