Właśnie został otwarty kolejny szklany punkt widokowy nad przepaścią. Ludzie znów płaczą ze strachu

Pamiętacie szklaną kładkę, która pękała pod stopami i doprowadzała ludzi do płaczu? Chińczycy nie dają za wygraną. Pod koniec czerwca otworzyli przeszklony punkt widokowy. A turyści znów panikują.

Szklany punkt obserwacyjny znajduje się w prowincji Guangdong w południowo-wschodniej części Chin, nad doliną Gulongxia. Został oficjalnie otwarty 28 czerwca 2018 roku i już można zaliczyć go do grona atrakcji tylko dla tych, którzy potrafią zachować zimną krew.

Platforma zawisła nad przepaścią, na wysokości 202 metrów i jest oddalona od krawędzi klifu o 72 metry. Składa się z dwóch szklanych chodników, które prowadzą na okrągły taras widokowy, dookoła którego rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama. Jej częścią się m.in. wspaniałe wodospady.

Choć widoki są spektakularne, nie wszyscy skupiają się na podziwianiu ich piękna. U niektórych spacer po przeszklonym punkcie obserwacyjnym wywołuje tak silne emocje, że zaczynają płakać i nie chcą puścić barierki. 

 

Nie ma się jednak czego obawiać. Szkło, z którego platforma została wybudowana, jest przejrzyste, ale bardzo wytrzymałe. Konstrukcja wspierana jest trzema warstwami paneli z hartowanego szkła. Eksperci podkreślają, że szklana konstrukcja może udźwignąć dwa samochody w tym samym czasie. Z kolei Daily Mail podaje, że wytrzyma ciężar równy 20 tonom. Kładka kosztowała 238 milionów juanów chińskich, czyli ok. 134 miliony złotych (według kursu 0,56 zł z dnia 9 lipca 2018).

Wywołujący panikę taras w Guangdong jest jedną z wielu podobnych konstrukcji w Chinach. Platforma o podobnym kształcie powstała dwa lata temu w pobliżu Pekinu.

 

Chińczycy są również twórcami najdłuższego na świecie szklanego mostu, a także szklanej kładki, która "pęka" pod stopami spacerującej po nich ludzi. Obie atrakcje u wielu osób wywołują strach, a nawet płacz, niektórzy proszą o pomoc w ich przejściu asystentów.

To też może cię zainteresować: Najdłuższy szklany most na świecie już otwarty. Spacer po nim jest tak przerażający, że ludzie proszą o pomoc asystentów

Szklana kładka wisząca kilometr nad ziemią pęka pod stopami turystów. Tak się bawią w Chinach [WIDEO]

Więcej o: