MSZ ostrzega przed wyjazdami w niebezpieczne miejsca. Turyści powinni zrezygnować m.in. z podróży na Bali

Niedawno na stronie ministerstwa pojawiły się nowe ostrzeżenia dla podróżujących. Do jakich miejsc zdaniem polskiego MSZ nie powinni jechać obecnie turyści?

Egipt - zagrożenie terrorystyczne

Na stronie MZS pojawiło się niedawno ostrzeżenie przed wyjazdami do Egiptu. To dlatego, że może tam dojść do ataków terrorystycznych. Poza tym od 2017 roku w kraju tym obowiązuje stan wyjątkowy. Turyści nie powinni jechać m.in. na Półwysep Synaj i do strefy pustynnej na wschód od Doliny Nilu. 

- Na terytorium Egiptu może dochodzić do ataków na miejsca odwiedzane przez turystów, miejsca kultu religijnego, bazary, centra handlowe, hotele, restauracje i bary - dowiadujemy się ze strony MSZ.

Egipt. Atak na autobus z chrześcijanami. Media: zginęły 23 osoby, drugie tyle rannych

Indonezja - emisja pyłów po erupcji wulkanu

Dzień po erupcji wulkanu Mt. Agung we wschodniej części Bali na stronie MSZ pojawiło się ostrzeżenie przed podróżami do Indonezji. - W związku z emisją pyłów i gazów, władze zamknęły obszar w promieniu 4 km od krateru, ogłaszając 3. w 4-stopniowej skali poziom zagrożenia - czytamy na stronie ministerstwa. 

Oprócz tego MSZ przypomina, że w Indonezji istnieje duże ryzyko ataków terrorystycznych.

Kamerun - porwania obcokrajowców

Ze względu na niestabilną sytuację polityczną turyści powinni zrezygnować także z podróży do Kamerunu. Może tam dojść do ataków terrorystycznych, a także porwań obcokrajowców. Co więcej, w niektórych rejonach kraju mogą odbywać się operacje sił zbrojnych przeciwko organizacji terrorystycznej Boko Haram.

Mozambik - możliwe ataki ekstremistów 

19 czerwca ministerstwo wydało także ostrzeżenie przed podróżami do Mozambiku, a zawłaszcza jego północnej prowincji Cabo Delgado. Co ważne, w komunikacie pojawia się trzeci stopień zagrożenia "Nie podróżuj".

W Mozambiku istnieje obecnie duże zagrożenie działaniami terrorystów. Może dojść do ataków na wioski, ośrodki rządowe i inne obiekty. 

Ostrzeżenia MSZ

MSZ ostrzega turystów przed wyjazdami, zwłaszcza gdy w którymś miejscu istnieje wysokie zagrożenie atakami terrorystycznymi. Robi to także, gdy sytuacja polityczna w kraju jest niestabilna lub doszło do nieprzewidzianych wydarzeń, które utrudniają normalne funkcjonowanie (np. wybuch wulkanu). 

Zobacz także:

Więcej o: