Zmiana w polityce bagażowej Wizz Air. Za bagaż podręczny nie zapłacimy, ale pod jednym warunkiem

Wizz Air poinformował niedawno klientów o zmianach w polityce bagażowej. Dotyczą one przewozu bagażu podręcznego. Co się konkretnie zmieni i czy podróżujących czekają jakieś dodatkowe opłaty?

Nowe zasady w Wizz Air

Od tej pory jedynie wykupienie usługi Wizz Priority umożliwi zabranie na pokład samolotu bagażu podręcznego. Do tej pory mogliśmy wnieść ze sobą walizkę lub plecak o maksymalnych wymiarach 55-40-23 cm. Po zmianach będzie to tylko mała torba mieszcząca się pod fotelem. Jej maksymalny rozmiar to 40-30-18 cm.

Osoby, które wykupią Wizz Priority, mogą podróżować z bagażem podręcznym na starych zasadach.

Co w sytuacji, gdy nie wykupimy dodatkowej opcji?

Jak dowiadujemy się ze strony Wizz Air, powodem tej zmiany jest ograniczona liczba miejsc na pokładach samolotów. Przez to przewoźnik nie może zagwarantować każdemu podróżującemu, że będzie mieć przy sobie bagaż w kabinie. 

Co czeka na lotnisku osoby, które nie zdecydują się na zakup dodatkowej usługi? Prawdopodobnie ich bagaż zostanie załadowany do luku tuż przed wejściem na pokład.

Możemy także nadać nasze rzeczy przy stanowisku odprawy. Nie ponosimy wówczas kosztów jak przy zakupie bagażu rejestrowanego. To wiąże się jednak z koniecznością wcześniejszego przyjazdu na lotnisko. 

"Ludzie nie wiedzieli, o co chodzi"

Wielu pasażerów, którzy podróżowali w ostatnich dniach liniami Wizz Air, otrzymało już powiadomienia o zmianie polityki bagażowej.

- E-mail dostałam tuż przed lotem. Gdy stałam w kolejce do wejścia na pokład, okazało się, że bagaże większości pasażerów zostaną nadane do luku. Wiele osób jednak protestowało, bo mało kto wiedział, o co chodzi. Niektórzy pasażerowie, których bagaże zostały nadane do luku, mówili na przykład, że nie mają czasu na czekanie na odbiór bagażu na lotnisku dodatkowych 30 minut - mówi Marta, która w poniedziałek 25 czerwca leciała liniami Wizz Air z Bergamo do Warszawy.

Wizz Priority - co to za usługa?

Usługę Wizz Priority wykupujemy do 3 godzin przed wylotem. Możemy to zrobić przez telecentrum Wizzair lub stronę internetową. Jej cena waha się od 22 do 44 zł. Jednak, gdy zdecydujemy się na zakup dodatkowej usługi już na lotnisku, koszt wzrasta do 110 zł.

Co oprócz gwarancji przewozu bagażu podręcznego na pokładzie gwarantuje Wizz Priority? Dzięki usłudze nie musimy stać w kolejce przed wejściem na pokład. Poza tym oprócz bagażu podręcznego możemy wnieść ze sobą także małą torbę o wymiarach 40-30-18 cm.

Podjęliśmy próbę skontaktowania się z liniami w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat nowych zasad. Nie uzyskaliśmy jednak jeszcze żadnej odpowiedzi.

Wizz Air uruchamia aż osiem nowych tras z Polski. Bilety do Europy od 39 zł, a na inny kontynent za mniej niż 100 zł >>

Polska z lotu ptaka. Amatorski film promujący nasz kraj zachwyca

Więcej o: