Jesteś po 30-tce? Na tę jedyną w swoim rodzaju plażę nie masz już wstępu, bo jesteś za stary

Włosi postanowili otworzyć plażę tylko dla młodych. Co to znaczy? Że mają na nią wstęp wyłącznie osoby między 16. a 29. rokiem życia, które będą w tym wyjątkowym miejscu mogły do woli hałasować, pić alkohol i uprawiać sport.

"Studencka plaża" ma być zlokalizowana w miejscowości Bellaria-Igea Marina nad Adriatykiem (niedaleko San Marino). Oficjalne otwarcie nastąpi 7 czerwca w trakcie 12-godzinnej imprezy współorganizowanej przez 30 włoskich uczelni. Miejsce zostanie zamknięte po wakacjach we wrześniu.

Skąd pomysł na takie rozwiązanie? Wiele młodych osób lubi się głośno i intensywnie bawić na plaży - puszczać muzykę, hałasować, uprawiać sporty, tańczyć i pić alkohol, co niekoniecznie odpowiada chociażby plażującym rodzinom z dziećmi. 

Polska najlepsza! Krynica Morska, Sztutowo i Stegna kojarzą wam się tylko z plażowaniem? To nie uwierzycie, co tam jeszcze można robić [TRIP WE DWOJE]

Władze włoskiego kurortu postanowiły więc, że wydzielą część plaży tylko dla tych, którzy nie skończyli jeszcze 30. roku życia. Z samej plaży będzie można korzystać bezpłatnie, a jedynym warunkiem upoważniającym do wstępu ma być wiek od 16 do 29 lat i "bycie uczniem lub niedawne zakończenie edukacji".

"Na wejściu" ludzie mają dostawać "antyszkolny zestaw" w postaci notatnika do zapisywania wspomnień, krzyżówki i quizy. Do dyspozycji młodych plażowiczów w ramach różnych abonamentów będą leżaki, parasole i sprzęt sportowy, drinki i bary typu fast food. Na miejscu mają też powstać boiska i przestrzeń do koncertów i sportowych wydarzeń.

Na razie "studencka plaża" ma istnieć przez kilka letnich miesięcy. Jeśli pomysł okaże się sukcesem, władze Bellaria-Igea Marina planują powtórzyć projekt w kolejne wakacje.

Źródło: Giornale de Rubicone.

Zobacz też:

Więcej o: