Ostrzeżenie dla turystów. W Tatrach doszło do obrywu skalnego, popularny szlak "zamknięty do odwołania"

Na profilu Tatrzańskiego Parku Narodowego pojawiło się ostrzeżenie dla turystów. Szlak między Świnicą a Zawratem został zamknięty do odwołania z powodu wciąż aktywnego osuwiska i zniszczeń, które spowodowało do tej pory.

Przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) informują za pośrednictwem Facebooka o sytuacji, która wydarzyła się dzisiaj na jednym z najpopularniejszych szlaków.

Uwaga! Zamknięty szlak turystyczny między Świnicą a Zawratem. Z powodu obrywu skalnego oraz zniszczenia dużego fragmentu szlaku zostaje on zamknięty do odwołania. Obryw jest nadal aktywny. Prosimy nie planować wycieczek tym szlakiem. 

Między Świnicą a Zawratem, w rejonie Niebieskiej Turni, około 20-30 metrów trasy zostało zasypane fragmentami skał. O osuwisku jako pierwsi poinformowali obecni na miejscu turyści, którzy przekazali zgłoszenie Tatrzańskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu.

- Mówili, że z tego, co wiedzą, nie było nikogo na szlaku w tym momencie. Nie słyszeli żadnych krzyków, a jedynie ogromny szum schodzącej skalnej lawiny - mówi w rozmowie z Gazetą Krakowską Krzysztof Długopolski, ratownik TOPR. 

Jutro (we wtorek) na miejscu pojawią się pracownicy TPN. Ocenią skalę zniszczeń i zdecydują, jak naprawić szlak.

Już są! W Tatrach pojawiły się pierwsze, długo wyczekiwane krokusy

Zobacz też:

Więcej o: