Wizz Air rezygnuje z trasy do Barcelony. Ostatnie loty odbędą się w czerwcu

Od lipca nie polecimy już z Poznania na lotnisko El Prat w Barcelonie. Z obsługiwania tej trasy zrezygnował Wizz Air. Z Wielkopolski nadal będzie można dotrzeć do stolicy Katalonii, ale podróż się wydłuży.

Port lotniczy Poznań Ławica poinformował, że od lipca węgierski przewoźnik przestanie latać ze stolicy Wielkopolski na główne lotnisko Barcelony - El Prat. Ostatni lot z Poznania odbędzie się 27 czerwca. Pasażerowie, którzy mieli wykupione bilety na lipiec i późniejsze miesiące w rezerwacjach mają zmienione miejsce wylotu na Warszawę.

Nie oznacza to jednak, że z Wielkopolski nie będzie już można dotrzeć do stolicy Katalonii. Trasę wciąż dwa razy w tygodniu (w czwartki i w niedziele) będzie obsługiwać Ryanair. Irlandzki przewoźnik ląduje jednak na lotnisku Barcelona-Girona oddalonym od miasta o około 100 kilometrów. Oznacza to, że podróż znacznie się wydłuży, bo z El Prat można było dojechać do centrum metrem lub autobusem.

Co z Gdańskiem?

Jak podaje serwis Fly4Free, nie wiadomo też, co będzie z lotami do Barcelony z Gdańska. W systemie rezerwacyjnym Wizz Aira ostatni lot do tego miasta zaplanowany jest na 24 października. Nie ma jednak na razie oficjalnego potwierdzenia ani ze strony przewoźnika, ani ze strony lotniska, że kierunek ten zostanie wycofany z siatki połączeń.

Pięć rzeczy, które w samolocie dostaniesz za darmo

Zobacz też: Zmiany na Lotnisku Chopina. Zamiast tanich lotów do Paryża, będą loty do Singapuru

Więcej o: