Miały być loty do kurortów w Bułgarii i w Turcji. Ale biuro podróży już wycofało ofertę

Na początku marca tego roku biuro podróży Itaka poinformowało, że w maju i czerwcu wystartuje z lotami czarterowymi do Turcji i Bułgarii z Zielonej Góry. Wycieczki szybko zniknęły jednak z systemu.

Loty czarterowe z lotniska w Babimoście do Turcji miały wystartować pod koniec maja, a pierwsze rejsy do Bułgarii zaplanowane były na czerwiec. Samoloty miały zabierać pasażerów do dwóch popularnych kurortów wakacyjnych - we wtorki do Warny, w środy do Antalyi.

Uruchomione przez Itakę rejsy byłyby pierwszymi czarterami z zielonogórskiego portu lotniczego. Jedynymi realizowanymi tam połączeniami są loty do Warszawy i z powrotem, obsługiwane przez LOT.

Jednak teraz, miesiąc po ogłoszeniu, próżno szukać w systemie rezerwacyjnym Itaki tych ofert. - Potwierdzam, że zamknęliśmy sprzedaż wylotów z Zielonej Góry do Turcji i Bułgarii. Decyzja ta została podjęta z uwagi na niewystarczającą ilość uczestników - wyjaśnia nam Ewa Maruszak z biura prasowego Itaki. Osobom, które zdążyły już wykupić opcję z wylotem z Zielonej Góry, zostanie przedstawiona oferta zastępcza, czyli po prostu wylot z innego lotniska. 

Itaka nie zamierza jednak całkowicie zrezygnować z portu lotniczego w Zielonej Górze. - Biuro podróży Itaka przywiązuje wielką wagę do sprzedaży oferowanych kierunków z wylotami z portów lokalnych i za jakiś czas powrócimy do wylotów z Zielonej Góry - zapewnia Ewa Maruszak.

Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Może zainteresuje cię też: Zmiany na Lotnisku Chopina. Zamiast tanich lotów do Paryża, będą loty do Singapuru

Wizz Air otwiera aż 70 nowych połączeń. W ofercie z polskich lotnisk wakacyjne szlagiery i nowości

Ryanair uruchamia nowe połączenie między Polską a Bliskim Wschodem. Z aż dwóch polskich miast

Więcej o: