Nowa oferta w biurze podróży. Płacisz 120 zł i możesz robić zakupy w niedziele wolne od handlu

Biuro podróży Nowator z Białegostoku wyszło naprzeciw oczekiwaniom osób, które chcą zrobić zakupy w niedziele niehandlowe i organizuje w tych dniach wyjazdy do Grodna. Jednym z punktów programu jest wizyta w centrum handlowym.

"Hit! Do Grodna w dni wolne od handlu! Tylko 120 zł" - taka oferta pojawiła się niedawno na stronie białostockiego Biura Podróży Nowator. Wycieczka jest zupełną nowością. Pierwszy wyjazd odbędzie się 15 kwietnia, a następne w kolejne niedziele wolne od handlu. Oferta wydaje się więc idealną odpowiedzią biura na wprowadzony w Polsce zakaz handlu w wybrane dni. Warto dodać, że Białystok od Grodna dzielą około 82 kilometry.

- Na pomysł organizowana takich wyjazdów wpadliśmy razem z białoruskim kontrahentem. Chciałabym jednak podkreślić, że nie jest to typowy shopping tour, a regularna wycieczka. W programie jest zwiedzanie najciekawszych zabytków, między innymi Muzeum Elizy Orzeszkowej, jest także obiad, a wizyta w centrum handlowym jest tylko jednym z punktów - podkreśla w rozmowie z Podróże Gazeta.pl Jolanta Sitko z Biura Podróży Nowator. - Turystom przez cały czas towarzyszy również przewodnik - dodaje.

W którym dniu tygodnia robić zakupy? Gdzie powstają ubrania z metką "Made in Italy"? [PRZEWODNIK PO WYPRZEDAŻACH]

I rzeczywiście. W ofercie wyjazdu do Grodna znajduje się obszerny opis miasta, które przedstawione zostało jako miejsce królewskich zamków, kościołów i pałaców. W programie uwzględniono kosztowanie dań kuchni białoruskiej i czas wolny, który można przeznaczyć na spacer po mieście, kupowanie pamiątek czy relaks w kawiarni. Wizyta w centrum handlowym to dopiero ostatni punkt programu.

- Chcemy promować niedzielny wypoczynek całych rodzin i nie tylko. Uważam, że taki wyjazd ma także wymiar edukacyjny, zwłaszcza dla dzieci - mówi Sitko.

Przedstawicielka biura potwierdza, że napływają już pierwsze zgłoszenia na niedzielne wycieczki, a wpływ na to ma też z pewnością wyjątkowo niska cena wyjazdu. Dodaje, że wycieczkami na Białoruś, nie tylko tymi w dni wolne od handlu, interesuje się coraz więcej osób, nie tylko tych, które mieszkają przy granicy. - Białoruś coraz bardziej otwiera się na turystów. Choć nadal potrzebne są przepustki, biura załatwia je w przeciągu 24 godzin. Wiele osób nas pyta, czy tam na pewno jest bezpiecznie. Tak, jest bezpiecznie, nie ma się czego obawiać. Turyści zwykle wracają mile zaskoczeni tym krajem - przekonuje Jolanta Sitko.

Na zakupy też do Czech

O tym, że zakupy w niedziele można zrobić za granicą, przypominał także Leo Express. Na początku marca na fanpage'u czeskiego przewoźnika autobusowego pojawił się wpis zachęcający do niedzielnych wypadów do Ostrawy. Z Katowic do tego czeskiego miasta można dojechać w około półtorej godziny.

Reakcje na tę propozycję były różnorodne. Niektórzy wydawali się bardzo zadowoleni z takiego pomysłu, inni podkreślali, że do Czech warto pojechać z zupełnie innych powodów niż niedzielne zakupy. 

Wyjazdy na zakupy do europejskich miast proponuje także Flixbus w zakładce "Gdzie na wakacje". Nie są to jednak konkretne oferty i nie są związane stricte z niedzielami wolnymi od handlu. To jeden z pomysłów na to, jak spędzić wakacje w Europie i lista najlepszych miejsc na weekendowy wypad na zakupy. Wybrane zostały miasta, które mogą pochwalić się słynnymi ulicami handlowymi, pełnymi sklepów na każdą kieszeń. Wśród proponowanych znalazł się m.in. Paryż, gdzie sklepy otwarte są również w niedziele i święta.

Więcej o: