Łodzianie zdecydowali. Naturyści będą mogli wypoczywać na plaży w aquaparku

Mieszkańcy Łodzi w internetowym głosowaniu zdecydowali, że chcą, aby w Aquaparku "Fala" powstała plaża dla naturystów. Miałaby zostać otwarta już w lipcu tego roku.

Obecność naturystów w łódzkiej "Fali" nie jest nowością. Dedykowana dla nich plaża działała na istniejącym tam kiedyś kąpielisku, a w latach 80. odbywały się na niej wybory Miss Natura. Wybierano na nich najpiękniejszą naturystkę. Kąpielisko zostało jednak zamknięte, a w 2008 roku w jego miejscu powstał aquapark, jednak bez plaży dla naturystów. Ale wszystko wskazuje na to, że powróci ona już latem tego roku.

Z okazji 10-lecia istnienia nowej "Fali", władze Łodzi zapytały mieszkańców miasta, czy chcieliby, aby w aquaparku ponownie została otwarta plaża dla naturystów. Głosowanie odbyło się na platformie internetowej. Wzięły w nim udział 1644 osoby, z czego 1179 było za (71,7 proc.), a 465 przeciw (28,3 proc.). 

Majówka w domu? Znajdź namiastkę egzotycznych wakacji w swoim mieście [TESTUJEMY AQUAPARKI]

Jak podaje Dziennik Łódzki, plaża miałaby zostać otwarta w lipcu tego roku wraz z oddaniem nowej hali basenowej i basenu zewnętrznego. Od pozostałej części aquaparku naturyści będą oddzieleni specjalnym, nieprzezroczystym płotem, co ma zapewnić komfort wszystkim gościom "Fali". Na wspólny basen będą natomiast wchodzić ubrani.

Do tej pory naturyści mogli korzystać z obowiązującej w saunach strefy nagości, spotykali się też dwa razy w roku na tzw. Nocach Naturystów. Uczestniczyli w nich ludzie z całej Polski.

To też może cię zainteresować: W tym kraju są prawie 3 miliony nudystów. Teraz mogą spacerować nago po publicznym parku

'Życie bez ubrań jest lepsze' - para z Belgii podróżuje po świecie nago, a wyjazdy uwiecznia na zdjęciach

Więcej o: